Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Rządził schroniskiem – trafił do aresztu

30.06.2020

Radysy/Olsztyn

Nie cichnie temat skandalu w Radysach. Po odkryciu gehenny psów w tamtejszym schronisku działania prowadzone są dwutorowo.

Po pierwsze wolontariusze ratują pozostawione tam czworonogi i szukają im nowego bezpiecznego miejsca. Po drugie – śledczy wciąż ustalają rozmiar nielegalnego procederu, jaki miał tam miejsce.

Najpierw aresztowany został właściciel schroniska Zygmunt D. Teraz na 3 miesiące do aresztu trafił Daniel D. Ten drugi był osobą faktycznie zarządzającą Schroniskiem dla Zwierząt w Radysach.

Listę prokuratorskich zarzutów, które usłyszał Daniel D., otwiera znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem, za co grozi do pięciu lat więzienia. Dalej jest zarzut doprowadzenia jednej z gmin do niekorzystnego rozporządzenia mieniem na kwotę 36 tysięcy złotych. Tu sankcje karne sięgają lat ośmiu.

Do tego Daniel D. odpowie za groźby pozbawienia życia, które miał kierować pod adresem jednego z przedstawicieli organizacji zajmującej się ochroną zwierząt. Kodeks karny przewiduje za to do pięciu lat pozbawienia wolności.

Źródło: Radio 5
Autor: wm