Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy 23 marca 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Katarzyna Szczęsna
Tomek Suchocki

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Sąd oddalił zażalenie o areszcie Tunezyjczyka

Foto: Radio 5

Suwałki, Ełk

Tunezyjczyk podejrzany o zabójstwo 21-latka w noc sylwestrową w Ełku pozostanie w areszcie. Sąd Okręgowy w Suwałkach oddalił zażalenie jego obrońcy i podtrzymał wcześniejszą decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu.

Jak poinformowano reportera Radia 5 w suwalskim Sądzie Okręgowym, Sąd Rejonowy w Ełku prawidłowo ustalił przesłanki zastosowania tymczasowego aresztu dla 26-letniego  Atiego L., a zgromadzony materiał dowodowy wskazuje na duże prawdopodobieństwo, że podejrzany dopuścił się tego czynu.

Zaskarżono również postanowienie o areszcie drugiego z podejrzanych, 41-letniego obywatela Algierii. Jednak formalnie takie pismo nie trafiło jeszcze do Sądu Okręgowego w Suwałkach.  Z informacji uzyskanej  w biurze Obsługi Rzecznika Prasowego wynika, że  takie pismo w pierwszej kolejności musi trafić do Sądu Rejonowego w Ełku. Termin rozpoznania tego pisma nie został jeszcze wyznaczony.

Przypomnijmy, że do tego tragicznego zdarzenia doszło w noc sylwestrową przed jednym z ełckich barów z kebabem. Z ustaleń śledczych wynika, że 21-letni Daniel wszedł do lokalu, zabrał dwie puszki napoju i wybiegł. W pościg za nim ruszył właściciel baru – 41-letni obywatel Algierii oraz kucharz, 26-letni Tunezyjczyk. Starszy z nich miał trzymać 21-latka, a młodszy z obcokrajowców zadawać ciosy nożem, które niestety okazały się śmiertelne.

Po tym zabójstwie w Ełku wybuchły zamieszki. Zatrzymano ponad 30 najbardziej agresywnych osób.  Okazało się również, że obywatel Tunezji przebywał w Polsce nielegalnie.

Podejrzanym o zabójstwo grozi nawet dożywocie.

Autor: ate     Źródło: Sąd Okręgowy w Suwałkach, Radio 5 Data: 24 stycznia 2017

   
Tagi:

2 komentarze

  1. Rysiek Odpowiedz

    Szkoda chłopaka. Nie zrobił tego celowo, tylko w silnym stresie po wystrzale petardy wrzucone do lokalu. Ale żeby to zrobił polak, to by była inna bajka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.