Imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego 20 marca 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Katarzyna Szczęsna
Monika Tyszkiewicz

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Samorządowcy oceniają rok

Foto: Radio 5

Region

Rok 2016 był dobry i owocował w sukcesy gospodarcze – mówią samorządowcy z północno-wschodniej Polski. W ocenie włodarzy mijający rok należy zaliczyć do udanych. Zdaniem Czesława Renkiewicza, prezydenta Suwałk najważniejsze były inwestycje zapewniające miejsca pracy. Wskazuje tutaj na początek budowy fabryki mebli, która zatrudni tysiąc osób.

Gospodarkę na pierwszym miejscu stawia również Wojciech Walulik, burmistrz Augustowa. Podsumowując rok przypomina o pozyskaniu 9 milionów złotych na uzbrojenie strefy ekonomicznej. Mowa o terenach na południu miasta, gdzie burmistrz chce zaprosić przedsiębiorców, aby budowali tam swoje zakłady.

Podsumowując 2016 rok Arkadiusz Nowalski, burmistrz Sejn mówi wręcz o przełomie w historii miasta. Przypomnijmy, że w Sejnach pojawił się inwestor, który chce zapowiada budowę zakładu produkcji łodzi. To zwiastuje setki miejsc pracy.

Najważniejsze wydarzenia w Olecku to utworzenie podstrefy Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz poszerzenie podstrefy Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Tak twierdzi Wacław Olszewski, burmistrz miasta. Jak mówi, za każdą z tych zmian stoją inwestorzy, pieniądze i miejsca pracy.

Natomiast Tomasz Luto, burmistrz Gołdapi za sukces miasta w 2016 roku uważa realizację przyjętego budżetu i wniosków mieszkańców, otwarcie nowego oddziału przedszkolnego i pozyskiwanie środków zewnętrznych.

Autor: AP     Źródło: Radio 5Data: 30 grudnia 2016

   
Tagi:

1 komentarz

  1. Maniek Odpowiedz

    W Sejnach już taki dobrobyt że burmistrz chce zwalniać przedsiębiorców z płacenia podatków co za chory pomysł lampek świątecznych nie zapalił bo oszczędza a tu chce rozrzucac pieniądze które każdy przedsiębiorca musi płacić nie można dzielić na tych lepszych i gorszych albo płacimy wszyscy albo nikt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.