Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

SBO 2020 – w poniedziałek rusza głosowanie

11.10.2019

Suwałki

W poniedziałek (14.10) ruszyły głosowanie na projekty zgłoszone przez suwalczan w ramach Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 r. Swój głos mieszkańcy miasta będą mogli oddać do 31 października. W Suwalskim Budżecie Obywatelskim 2020 znalazły się pomysły dotyczące przebudowy ulic, budowy parkingów, placów zabaw i siłowni, ustawienia ławek solarnych czy organizacji w mieście Dni Kultury Japońskiej. Do rozdysponowania jest 2,6 mln zł. Na co trafią pieniądze, dowiemy się 25 listopada.

Wszystkie zgłoszone projekty wraz z opisami można znaleźć na stronach um.suwalki.pl i budzetobywatelski.suwalki.eu Są one podzielone na trzy grupy: 6 projektów inwestycyjnych „dużych”, 11 projektów inwestycyjnych „małych” oraz 7 projektów „kulturalnych lub społecznych”.

Głosowanie odbywa się poprzez wybranie maksymalnie jednego projektu z każdej grupy, łącznie trzech z listy.

W formie elektronicznej można głosować, od poniedziałku, za pomocą strony budzetobywatelski.suwalki.eu. Alternatywą jest głosowanie w formie papierowej. Karta do głosowania jest do pobrania na stronie um.suwalki.pl Wypełnione druki będzie można wrzucić do dwóch urn ustawionych w Urzędzie Miejskim przy ul. Mickiewicza 1 i w Aquaparku przy ul. Jana Pawła II 7.

O szczegółach Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego 2020 mówił w piątek (11.10) w Radiu 5 Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Autor: UM Suwałki