Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

„Schizofrenia otwórzcie drzwi”

09.09.2018

Lipniak

Festyn „Schizofrenia otwórzcie drzwi” odbył się w niedzielę (09.08.2018) w Środowiskowym Domu Samopomocy w Lipniaku. W tym roku ośrodek obchodzi swoje 15-lecie. Przy nim, już od 5 lat, funkcjonuje Zakład Aktywności Zawodowej. Uroczystości rozpoczęła polowa msza święta. Były występy muzyczne, konkursy, loterie oraz pokazy motocyklistów. Jak na prawdziwe urodziny, nie zabrakło też tortu. – Ten ośrodek, to dla naszych podopiecznych prawdziwy drugi dom – mówi Agnieszka Paśkowska, kierownik działu rehabilitacji społeczno-zawodowej w Środowiskowym Domu Samopomocy w Lipniaku.

Na uroczystości przybyli licznie zaproszeni goście i przedstawicie władz Starostwa Powiatowego w Suwałkach: Szczepan Ołdakowski – starosta suwalski, Witold Kowalewski – wicestarosta suwalski oraz Grzegorz Mackiewicz – przewodniczący Rady Powiatu. Jak powiedział Radiu 5 obecny na obchodach Jarosław Zieliński, wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji, powody do świętowania są podwójne.

Na co dzień do Domu Samopomocy uczęszcza 60 osób w różnym wieku i z różnymi problemami. W ich rozwiązywaniu i nauce często podstawowych czynności, takich jak podróżowanie komunikacją miejską, pomagają psycholodzy, terapeuci i instruktorzy.

Autor artykułu: mz