Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy 23 stycznia 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Ścięli „Adama i Ewę”

Foto: Radio 5

Ełk

Z ełckiego Parku Solidarności zniknął buk pospolity nazwany „Adam i Ewa”. Jak już informowaliśmy w Radiu 5, drzewo było praktycznie obumarłe i stwarzało realne zagrożenie dla spacerujących tam osób

To, że buk jest w fatalnym stanie potwierdziły badania dendrologiczne. Drzewo było zainfekowane ośmioma rodzajami grzybów chorobotwórczych. Jego pień przypominał sylwetki dwóch osób, stąd jego nazwa „Adam i Ewa”. W październiku ubiegłego roku radni miejscy uchwałą pozbawili drzewo statusu pomnika przyrody, a o jego wycięciu zdecydował konserwator zabytków.

W czwartek (11.01) buk pospolity został ścięty i zniknął z krajobrazu ełckiego Parku Solidarności.

Autor: ate     Data: 11 stycznia 2018

   
Tagi:

5 Komentarzy

  1. Pan Patryk Odpowiedz

    A gdzie są ekolodzy, greepeace i pozostali zatroskani o przyrodę? Aaaa w Ełku nikt nie zapłacił za przywiązywanie się do drzew a w Białowieży coś tam sypią więc lepiej na podlasiu zostać….

  2. Franciszek Odpowiedz

    Jak by w przyszłości podczas wichury, to drzewo spadło komuś na głowę, to wtedy byście pisali, że władze nie dopilnowały i doprowadziły do tragedii. Czy krytykującym wycięcie drzewa o to chodzi ? Czy któryś z krytyków chciałby być na miejscu tego co mu drzewo spadło na głowę? Kilka lat temu na promenadzie prze spróchniałe drzewo zginął ojciec , który szedł z dzieckiem w wózku. Już zapomnieliście o tej tragedii ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.