Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Seria kolizji w Olecku

17.06.2019

Olecko

Seria niebezpiecznych zdarzeń drogowych w Olecku. W miniony weekend miejscowi policjanci odnotowali pięć kolizji i wypadków drogowych.

Wszystko zaczęło się w piątek (14.06.19) w południe w miejscowości Kiliany, gm. Kowale Oleckie. Kierująca samochodem marki Renault, na prostym odcinku drogi, najprawdopodobniej zasłabła, zjechał do przydrożnego rowu i uderzyła w drzewo. Kobieta z urazem kręgosłupa została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Suwałkach. Kierująca jechała sama i była trzeźwa.

Kolejne zdarzenie drogowe miało miejsce również w miniony piątek (14.06.19) przed godz. 13:00 w Olecku, na ul. Wojska Polskiego. Kierujący osobową toyotą nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i uderzył w jego tył. 65-latek został pouczony.

Niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu, było przyczyną kolejnego zdarzenia drogowego. Również w piątek w miejscowości Sedranki kierujący nissanem uderzył w tył daewoo, które zatrzymało się przed znakiem „STOP”. Sprawca został ukarany mandatem.

W niedzielę (26.06.2019 r.) po godz. 6:00 w miejscowości Giże, gm. Świętajno kierujący samochodem marki Toyota, na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków ruchu i wjechał do przydrożnego rowu. Mężczyzna podróżował sam i nie odniósł żadnych obrażeń.

Ostatnia kolizja miała miejsce wczoraj (16.06.2019 r.) po godz. 12:00 w miejscowości Kowale Oleckie, na ul. Witosa. Kierujący osobową toyotą nie zachował ostrożności podczas cofania i uderzył w stojące za nim mitsubishi.

Jakby tego było mało, w niedzielę (16.06.2019) przed godz. 18:00 na obwodnicy olecka partol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli kierującego motorowerem. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu policyjnych baz danych okazało się, że pojazd 34-latka nie posiada badań technicznych oraz ubezpieczenia. W związku z tym policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny motoroweru.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: wk