Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Setki prezentów i 5500 zł

06.12.2017

Setki prezentów: słodyczy, zabawek i żywności oraz prawie 5500 złotych – to wynik 23. Mikołajkowego Autobusu Radia 5 w Suwałkach. Mowa o akcji, podczas której na ulice miasta wyjeżdża autobus z naszymi dziennikarzami na pokładzie i zbiera dary dla potrzebujących dzieci. Jak co roku prezenty trafiły do podopiecznych ze Społecznej Organizacji Przyjaciół Dzieci ,,Przystań” w Suwałkach. Podczas tegorocznej podróży odwiedziliśmy ponad 60 instytucji, firm, hurtowni i sklepów. Wszyscy okazali się niezwykle hojni i z radością przyjmowali dzieci w swoich placówkach. Podróż zaczęła się z samego rana, chwilę po tym, jak przed redakcję Radia 5 podjechał autobus Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Pierwszym punktem był tradycyjnie Urząd Miejski, gdzie prezenty przekazał dzieciom Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Później ruszyliśmy w długą drogę, aby odwiedzić wszystkich darczyńców. Ci podkreślali, że pomaganie jest dla nich naturalne i niezwykle ważne.

Darczyńcy część 1:

Darczyńcy część 2:

Darczyńcy część 3:

Darczyńcy część 4:

Darczyńcy część 5:

W imieniu podopiecznych przystani dziękujemy wszystkim darczyńcom. Olbrzymie podziękowania składamy jak zawsze Wincentemu Wareckiemu, emerytowanemu górnikowi i Marcinowi Jurewiczowi, który wcielił się w rolę Świętego Mikołaja. Obaj już od lat niestrudzenie pomagają w naszej akcji. Chcemy też podziękować Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej, które jak zawsze zapewniło autobus i zadbało o bezpieczną podróż.  – Teraz zebrane dary trafią do dzieci – mówi Marcin Butkiewicz, kierownik „Przystani”.