Imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja 24 lutego 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Arkadiusz Sikora
Arkadiusz Sikora

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Setki prezentów i 5500 zł

Foto: radio5.com.pl

Suwałki

Setki prezentów: słodyczy, zabawek i żywności oraz prawie 5500 złotych – to wynik 23. Mikołajkowego Autobusu Radia 5 w Suwałkach. Mowa o akcji, podczas której na ulice miasta wyjeżdża autobus z naszymi dziennikarzami na pokładzie i zbiera dary dla potrzebujących dzieci. Jak co roku prezenty trafiły do podopiecznych ze Społecznej Organizacji Przyjaciół Dzieci ,,Przystań” w Suwałkach. Podczas tegorocznej podróży odwiedziliśmy ponad 60 instytucji, firm, hurtowni i sklepów. Wszyscy okazali się niezwykle hojni i z radością przyjmowali dzieci w swoich placówkach. Podróż zaczęła się z samego rana, chwilę po tym, jak przed redakcję Radia 5 podjechał autobus Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Pierwszym punktem był tradycyjnie Urząd Miejski, gdzie prezenty przekazał dzieciom Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Później ruszyliśmy w długą drogę, aby odwiedzić wszystkich darczyńców. Ci podkreślali, że pomaganie jest dla nich naturalne i niezwykle ważne.

Darczyńcy część 1:

Darczyńcy część 2:

Darczyńcy część 3:

Darczyńcy część 4:

Darczyńcy część 5:

W imieniu podopiecznych przystani dziękujemy wszystkim darczyńcom. Olbrzymie podziękowania składamy jak zawsze Wincentemu Wareckiemu, emerytowanemu górnikowi i Marcinowi Jurewiczowi, który wcielił się w rolę Świętego Mikołaja. Obaj już od lat niestrudzenie pomagają w naszej akcji. Chcemy też podziękować Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej, które jak zawsze zapewniło autobus i zadbało o bezpieczną podróż.  – Teraz zebrane dary trafią do dzieci – mówi Marcin Butkiewicz, kierownik „Przystani”.

 

Autor: AP/IW     Data: 6 grudnia 2017

   
Tagi:

10 Komentarzy

  1. pomiot Odpowiedz

    Łoj coś na odwal ta relacja…. tylko 5 przez 10…. A gdzie karierowicze i gwiazdy kierownicy agencji rolnych i innych służb ze sportowej? Już nie wspomagają dziady jedne?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.