Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Sierpień na trzeźwo i pod znakiem pielgrzymek

09.08.2018

Suwałki, Wigry

O inicjatywie biskupów polskich „100 dni trzeźwości na 100-lecie niepodległości” oraz o zbliżających się pielgrzymkach mówili w czwartek (09.08) goście Radia 5, ksiądz Lech Łuba, proboszcz parafii pod wezwaniem św. Kazimierza Królewicza oraz ksiądz Jacek Nogowski, dyrektor Wigierskiego Areopagu Nowej Ewangelizacji.

Inicjatywa studniowej abstynencji z okazji stulecia niepodległości przez Polskę jest symboliczną formą uczczenia rocznicy historii Rzeczypospolitej. Wszystko zakończy się 11 listopada a rozpoczęło się 4 sierpnia, czyli w miesiącu trzeźwości. Dlatego też w najbliższą sobotę (11.08) odbędzie się już 16. Dzień Trzeźwości i pielgrzymka do Studzienicznej. – Będzie msza święta i spotkanie, na którym usłyszymy świadectwa doświadczonych ludzi – mówi Łuba.

Natomiast w poniedziałek (13.08) odbędzie się X rocznica inauguracji szlaku papieskiego „Tajemnice zawierzenia”. O godzinie 11.00 pod przewodnictwem biskupa ełckiego Jerzego Mazura odprawiona zostanie msza na kajaku. Wszystko na wzór księdza Karola Wojtyły, który trasę Szlaku Papieskiego wyznaczył wraz z młodymi naukowcami krakowskiego środowiska akademickiego w 1954 roku. Na spływ zaprasza ksiądz Nogowski.


Autor: PF