Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Skarżą się na niebezpieczne przejścia

11.07.2018

Na niebezpieczne przejścia dla pieszych skarżą się mieszkańcy Suwałk. Problem, z którym zgłosił się do redakcji Radia 5 jeden z naszych słuchaczy, dotyczy przejścia dla pieszych w miejscowości Krzywe, na trasie Suwałki – Sejny. Trasa jest bardzo ruchliwa. Kierowcy często zapominają tam o obowiązkowym ustąpieniu pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. – To może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji – mówią nasi słuchacze.

Do podobnych sytuacji dochodzi też na przejściu w miejscowości Biała Woda, na trasie Suwałki – Jeleniewo. Tam, pomimo ścieżki rowerowej i widocznego oznakowania, kierowcy często ignorują pieszych przekraczając prędkość. To utrudnia bezpieczne przejście na drugą stronę ulicy. Natomiast za wzór dobrej drogi, bezpiecznej dla pieszych i rowerzystów, nasi słuchacze często wymieniają drogę rowerową w kierunku Płociczna. O bezpieczeństwo w tych miejscach postanowiliśmy zapytać Andrzeja Kryścio, zastępcę naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach.

– Najlepszym, najprostszym i najszybszym rozwiązaniem jest jednak zgłoszenie zauważonych wykroczeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa – dodaje Kryścio.

Od początku roku w wypadkach drogowych na polskich drogach zginęło osiemdziesięciu siedmiu rowerzystów.