Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy 23 marca 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Katarzyna Szczęsna
Tomek Suchocki

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Skazani za zamieszki

Foto: Radio 5

Ełk

Sąd Rejonowy w Ełku skazał w środę (13.09) trzech uczestników zamieszek, które wybuchły w Ełku po zabójstwie 21-latka w noc sylwestrową. To osoby, które złożyły wnioski o dobrowolne poddanie się karze.

Na rozprawie stawiło się pięciu z dziewięciu oskarżonych osób. Prokuratura zarzuciła wszystkim czynny udział w niebezpiecznym zbiegowisku, a sześciu z nich również zarzut napaści na policjantów.

Trzech oskarżonych przyznało się do winy.

Sąd przychylił się do wniosku oskarżonych o dobrowolne poddanie się karze.

Damianowi T. wymierzył karę roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata i grzywny w wysokości 2 tysięcy złotych. Zobowiązał go też do powstrzymania się od nadużywania alkoholu.

Adrian S. i Piotr M. zostali skazani kolejno na 4  i 3 miesiące pozbawienia wolności. Po odbyciu kary więzienia obaj przez rok będą musieli wykonywać prace społeczne w wymiarze 30 godzin miesięcznie.

Sędzia Piotr Dawidowicz w uzasadnieniu wyroku wyraził swoje niezrozumienie dla zachowania oskarżonych podczas noworocznych zamieszek.

Dwaj pozostali oskarżeni, którzy stawili się dziś w sądzie nie przyznali się do winy. Jednym z nich był radny powiatu ełckiego Tomasz Bartnik, który określił sprawę jako polityczną. Jak tłumaczył – 1 stycznia przed barem z kebabem, gdzie doszło do zamieszek, znalazł się przypadkowo.

Sprawa oskarżonych, którzy nie przyznali się do winy została przez sąd wyłączona do odrębnego postępowania. Dotyczy to również osób, które nie stawiły się dziś w sądzie.

Prokurator Ewa Orzechowska.

Jeżeli oskarżeni nie stawią się również na kolejne rozprawy sąd po przeprowadzeniu postępowania dowodowego może wydać wyrok bez ich obecności.

Przypomnijmy, że po noworocznych zamieszkach przed lokalem przy ul. Armii Krajowej w Ełku policja zatrzymała około 40 osób. Większość z nich przyznała się do winy i uzgodniła wysokość kary z prokuratorem. Za udział w zbiegowisku zostali skazani na kary od kilku miesięcy do roku ograniczenia wolności. Ci którzy odpowiadali dodatkowo za napaść na funkcjonariuszy otrzymali kary pozbawienia wolności w zawieszeniu.

Autor: apk     Źródło: Radio 5Data: 13 września 2017

   
Tagi:

6 Komentarzy

  1. Obywatel III RP Odpowiedz

   Demonstracja przed sądem t nie zbiegowisko, lecz obywatelska akcja poparcia dla atakowanego przez oszołomów polskiego sądownictwa. Lanie wosku to natomiast staropolska tradycja.

   1. werte Odpowiedz

    Czy ta akcja była zgłaszana gdziekolwiek? bo ja chętnie bym tez poprotestował przed sądem aby na 10 czynności związanych z ta instytucją najwyżej tylko jedna odbyła się bez uchybień. Jak narazie to jest 7 na 10.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.