Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

SKM – niebawem nabór wniosków

15.06.2018

Miasto Suwałki jest coraz bliżej uruchomienia Suwalskiej Karty Mieszkańca. Już od 1 lipca rusza nabór wniosków. Będą one przyjmowane w pięciu punktach na terenie Suwałk. Już dziś warto zapoznać się z formularzami i dokumentami, które są konieczne do wypełnienia.

Suwalska Karta Mieszkańca będzie wydawana od 1 września 2018 r. jako:

– Karta zwykła – kolor biały

– Karta rodziny wielodzietnej – kolor zielony

– Karta osoby niepełnosprawnej – kolor niebieski

– Karta seniora – kolor żółty.

Zarządzenie w sprawie Regulaminu Suwalskiej Karty Mieszkańca zawiera wzory dokumentów. Można je obejrzeć na stronie internetowej www.um.suwalki.pl.

Wnioski, na podstawie których będzie wydawana Suwalska Karta Mieszkańca, będą przyjmowane od 1 lipca 2018 r. w 5 punktach na terenie całego miasta. Te punkty to:

– Aquapark, ul. Papieża Jana Pawła II 7 (pon.–pt. 9.00–17.00)

– Szkoła Podstawowa nr 11, ul. Szpitalna 66 (pon.–pt. 9.00–17.00)

– Hol hali Ośrodka Sportu i Rekreacji, ul. Wojska Polskiego 2 (pon.–pt. 9.00–17.00)

– Urząd Miejski w Suwałkach, przy Straży Miejskiej, ul. Noniewicza 71A (pon.–pt. 9.00–17.00 oraz sob. 10.00-14.00)

– Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Suwałkach, ul. Noniewicza 71A (pon. 8.00–16.00, wt.–pt. 7.30–15.30)

Regulamin, który jest częścią Zarządzenia, określa również, co jest potrzebne, aby otrzymać Suwalską Kartę Mieszkańca. Poza tym zawiera również informację o możliwości przystąpienia do programu Partnerów czyli firm i przedsiębiorców. Jest tam wzór dokumentu, który dotyczy takiej właśnie współpracy. Partnerzy będą zobowiązani do udzielenia posiadaczom karty rabatów w wysokości co najmniej 10% i oznaczenia swojego lokalu naklejką Partnera Programu.

Suwalska Karta Mieszkańca będzie uprawniała do wielu zniżek i preferencji, m.in. bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską dla dzieci i młodzieży czy tańszych biletów dla pozostałych uczestników programu, tańszych biletów do Aquaparku Suwałki i innych obiektów sportowych Miasta Suwałki a także do zniżek przy zakupie biletów wstępu do Suwalskiego Ośrodka Kultury. Posiadanie Suwalskiej Karty Mieszkańca będzie również uprawniało do korzystania z bezpłatnych przedszkoli prowadzonych przez miasto Suwałki. Wysokość zniżek jest zależna od grupy, do której jest skierowana.

– Chciałbym zaznaczyć, że Suwalska Karta Mieszkańca to bardzo szerokie przedsięwzięcie adresowane do różnych mieszkańców naszego miasta, nie tylko do seniorów, nie tylko do rodzin wielodzietnych, ale również do osób niepełnosprawnych i po prostu do zwykłych mieszkańców. Podchodzimy do tego kompleksowo i proponujemy program, który ma na celu zmniejszenie obciążeń finansowych mieszkańców Suwałk. Jest on również zachętą do częstszego korzystania z infrastruktury sportowej, oferty kulturalnej proponowanej przez miasto czy komunikacji miejskiej – mówił dziś na antenie Radia 5  Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Źródło: UM Suwałki

Autor: UM Suwałki