Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty 23 maja 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Marcin Banachowski
Marcin Banachowski

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Skrytykowali drogowców


Krytyka pod adresem drogowców dotycząca zimowego utrzymania dróg posypała się na środowej (25.01) sesji Rady Miejskiej w Suwałkach. Rozczarowania ostatnimi działaniami miejscowego Zarządu Dróg i Zieleni nie krył ani Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk ani radni. Z interpelacją w tej sprawie wystąpiła Irena Schabieńska z klubu Prawo i Sprawiedliwość. Jej zdaniem zimowe utrzymanie ulic w ostatnich tygodniach pozostawiało wiele do życzenia. – Otrzymałam wiele skarg od mieszkańców na śliskie chodniki, ulice, ronda. Drogi osiedlowe prawie w ogóle nie były odśnieżane – mówiła podczas sesji.

W podobnym tonie wypowiadał się prezydent Suwałk. Jak powiedział, tuż po powrocie z urlopu natychmiast zareagował na sytuację w mieście związaną z odśnieżaniem i zorganizował spotkanie w tej sprawie. – Nie jestem zadowolony z pracy Zarządu Dróg i Zieleni, zainteresowanym powiedziałem kilka gorzkich słów – stwierdził Czesław Renkiewicz.

– Nie dociera do mnie tłumaczenie, że jest niska temperatura i sól nie działa, zawsze można posypać ulice i chodniki piaskiem – tłumaczy. – Służby otrzymały reprymendę, teraz ich reakcja ma być szybsza i skuteczniejsza – dodał.

Data: 25 stycznia 2017

   
Tagi:
Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.