Imieniny: Reginy, Patryka, Zbyszka 17 marca 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Arkadiusz Sikora
Arkadiusz Sikora

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Skrytykowali drogowców

Foto: radio5.com.pl

Suwałki

Krytyka pod adresem drogowców dotycząca zimowego utrzymania dróg posypała się na środowej (25.01) sesji Rady Miejskiej w Suwałkach. Rozczarowania ostatnimi działaniami miejscowego Zarządu Dróg i Zieleni nie krył ani Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk ani radni. Z interpelacją w tej sprawie wystąpiła Irena Schabieńska z klubu Prawo i Sprawiedliwość. Jej zdaniem zimowe utrzymanie ulic w ostatnich tygodniach pozostawiało wiele do życzenia. – Otrzymałam wiele skarg od mieszkańców na śliskie chodniki, ulice, ronda. Drogi osiedlowe prawie w ogóle nie były odśnieżane – mówiła podczas sesji.

W podobnym tonie wypowiadał się prezydent Suwałk. Jak powiedział, tuż po powrocie z urlopu natychmiast zareagował na sytuację w mieście związaną z odśnieżaniem i zorganizował spotkanie w tej sprawie. – Nie jestem zadowolony z pracy Zarządu Dróg i Zieleni, zainteresowanym powiedziałem kilka gorzkich słów – stwierdził Czesław Renkiewicz.

– Nie dociera do mnie tłumaczenie, że jest niska temperatura i sól nie działa, zawsze można posypać ulice i chodniki piaskiem – tłumaczy. – Służby otrzymały reprymendę, teraz ich reakcja ma być szybsza i skuteczniejsza – dodał.

Autor: Em     Źródło: Radio 5Data: 25 stycznia 2017

   
Tagi:

18 Komentarzy

 1. pogodne suwalki zima Odpowiedz

  wyciagnac konsekwencje,przy prywatnych posesjach,od razu sie straszylo mandatami, a nikt nie patrzy,ze ktos moze byc nieobecny,chory,badz nie ma sil z racji podeszlego wieku. ile wypadkow bylo i ukaranych kogo?..kierowcow,nie drogowcow,nie dostosowali predkosci?,a moze czesc tych szkod przypisac naszym drogowcom????

 2. "Pogodne Suwałki" Odpowiedz

  Krytyka, a może pochwała należy się dla obu stron. Do puki stanowiska kierownicze w tej i innych firmach komunalnych będą obsadzane młodymi inteligentnymi (znajomymi) to będzie się kręcić wszystko bez zmian. Na pewno nie na leprze.

 3. "Pogodne Suwałki" Odpowiedz

  Niech Pan Drejer nie chwali się że daje rade, ale niech zrobi Dzień otwarty w ZDIZ dla urzędasów i wszystkich super kierowców i innych którzy tak narzekają. Niech pojeżdżą 30 letnim traktorkiem lub prawie zabytkową ciężarówką przez jedną zmianę w trakcie akcji zimowej przy minus 20 i silnym wietrze to zmienią zdanie o „drogowcach” , a tym bardziej jak się dowiedzą za jaką kasę to robią.

 4. były pracownik Odpowiedz

  Obawiam się, że sama reprymenda nic tu nie da. Konieczne jest natychmiastowe odwołanie nieudolnego Drejera ze stanowiska. Obawiam się, że na skutek jego czystek ZDiZ pozbył się ludzi znających się na swojej pracy. Poczynając od Pana Łazarskiego, poprzez doświadczonych kierownikach działów oraz kierowcach i operatorach sprzętu. I co najgorsze Drejer nie wyciągnął z tego żadnych wniosków i dalej prowadzi swoją szkodliwą działalność

 5. anthrax Odpowiedz

  To nie jest wina drogowców jako takich bo oni tylko wykonują swoją pracę. Ktoś musi to zaplanować i zorganizować. Za to jest odpowiedzialny personalnie dyrektor ZDiZ Tomasz Drejer i nikt inny….dlatego krytykować powinno się nie drogowców ale DREJERA!!! Konsekwencja za takie rażące zaniedbania może być tylko jedna, mianowicie zwolnienie DYSCYPLINARNE!!!!

 6. vw Odpowiedz

  Drejer pociotek KURZYNY, który go ciągnął na stanowisko….pamiętacje o Kurzynie, który odpowiada za ten zaklad przed Renkiewkiczem nie tylko o drejerze

 7. andrzej Odpowiedz

  Prosty test dla Renkiewicza: Wywali Drejera albo sam polegnie w wyborach. Po tym wywiadzie w Radiu 5 nie odpuszczajmy temu aroganckiemu typowi.

  1. student Odpowiedz

   Ale tu trzeba wywalić przede wszystkim p. Kurzynę, którego osobiście odbieram jako szarą eminencję.A dopiero później Drejera, Przybysza, Wasiukowa i innych superfachowców.

  1. zibi Odpowiedz

   Służby drogowe są niezbędne w przeciwieństwie do straży miejskiej. Starczy wywalić Drejera przyjąć do roboty Łazarskiego i wszystko będzie jak w zegarku

 8. kolo Odpowiedz

  Panie Prezydencie czas na zmiany i to szybko bo tak nie może być hahaha aż reprymenda to szok. Pan Drejer już dawno powinien być odwołany to nie jest odpowiedni człowiek a pociotek tej władzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.