Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Śledztwo w sprawie wypadku Piotra Woźniaka-Staraka

21.08.2019

Giżycko

Prokuratura Rejonowa w Giżycku wszczęła śledztwo w sprawie wypadku Piotra Woźniaka-Staraka, do którego doszło na jeziorze Kisajno w niedzielę (18.08) nad ranem. Postępowanie prowadzone jest w kierunku zdarzenia, na skutek którego jedna osoba „prawdopodobnie poniosła śmierć”.

Śledczy nie udzielają żadnych informacji odnośnie podejmowanych działań – przesłuchań świadków, zebranych dotychczas materiałów dowodowych, nie komentują też doniesień mediów, tłumacząc to dobrem prowadzonego postępowania.
Mówi Krzysztof Stodolny, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

W poniedziałek prokuratura potwierdziła, że osobą poszukiwaną od niedzieli nad ranem na jeziorze Kisajno jest Piotr Woźniak-Starak. W środę (21.08) poszukiwania służb prowadzone są na wodzie i ponownie na lądzie. Do działań ruszyli znów żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy przeczesują tereny wzdłuż akwenu. Na wodzie są od rana m.in. policyjni wodniacy i strażacy z Giżycka.

To czwarta doba poszukiwań. – Niestety, dotychczas bez przełomu – powiedziała Radiu 5 Iwona Chruścińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Giżycku.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: jwe