Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Śledztwo ws. wypadku na j. Kisajno przejęła Prokuratura Okręgowa w Olsztynie

30.08.2019

Giżycko/Olsztyn

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie przejęła śledztwo w sprawie wypadku na jeziorze Kisajno nieopodal Giżycka, w którym śmierć poniósł 39-letni producent filmowy, Piotr Woźniak-Starak.

Do zdarzenia doszło 18 sierpnia. Wiadomość o motorówce, która zakłóca spokój wypoczywającym turystom, policjanci otrzymali przed godziną 4.00 rano. Na miejscu okazało się, że łódź jest pusta. Natychmiast rozpoczęły się poszukiwania pasażerów. Na brzegu jeziora mundurowi odnaleźli 27-letnią kobietę, mieszkankę Łodzi. To od niej policjanci dowiedzieli się, że w motorówce był też 39-letni mieszkaniec Warszawy. 19 sierpnia olsztyńska prokuratura potwierdziła, że zaginiony to producent filmowy i milioner, Piotr Woźniak Starak. Jego ciało odnaleziono w jeziorze Kisajno 22 sierpnia.

Śledztwo z art. 177 §2 kodeksu karnego, czyli w sprawie wypadku w ruchu wodnym ze skutkiem śmiertelnym, początkowo prowadziła Prokuratura Rejonowa w Giżycku. – 29 sierpnia sprawę przejęła Prokuratura Okręgowa w Olsztynie – poinformował Krzysztof Stodolny, rzecznik tej prokuratury. Jak dodaje, przejęcie postępowania związane jest ze znacznym oddźwiękiem społecznym, w związku z przedmiotowym śledztwem. Aktualnie będą prowadzone czynności procesowe, zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności sprawy.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: jwe