Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Ślisko na drodze – łatwo o wypadek

13.12.2018

Powiat Gołdapski

Trzy różne zdarzenia drogowe, w każdym z nich samochody wylądowały w rowach – to bilans ostatniej doby na drogach powiatu Gołdapskiego. Policja apeluje – „zdejmijcie nogę z gazu”.

Pierwszy był mężczyzna w Volvo. Wczoraj (12.12.) wieczorem musiał ratować się przed czołowym zderzeniem z Volkswagenem. Jadący Passatem mężczyzna najprawdopodobniej ze zmęczenia zjechał na przeciwległy pas ruchu, którym jechało właśnie volvo. Kierowca zjechał do rowu.

Drugie zdarzenie miało miejsce dziś (13.12.) rano we Wronkach Wielkich pod Gołdapią. Kierująca mercedesem Rosjanka wypadła z zakrętu i także wylądowała w rowie. Auto nie nadawało się do dalszej jazdy.

Trzeci samochód w rowie to bus Fiat Doblo. Do zdarzenia doszło dziś około południa – mówi Anna Barszczewska z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi.

Kierowca dachującego busa nie wymagał pomocy medycznej. We wszystkich zdarzeniach nikt nie ucierpiał, ale policjanci przypominają, by zdjąć nogę z gazu – oblodzony asfalt utrudnia jazdę nawet najlepszym kierowcom – nietrudno o stracenie przyczepności.

Źródło: KPP Gołdap
Autor artykułu: mp, tg