Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Sportowe wydarzenie roku

05.04.2016

To będzie największe wydarzenie sportowe roku w regionie. Mowa o 70-tych Mistrzostwach Polski Juniorów w Lekkoatletyce, które w pierwszych dniach lipca odbędą się w Suwałkach. Szczegóły zawodów przedstawiły dziś władze miasta i przedstawiciele Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na specjalnie zwołanej konferencji prasowej. Podczas trzech dni sportowych zmagań w dwudziestu konkurencjach „królowej sportu” weźmie udział ponad tysiąc zawodników. Do tego dochodzą trenerzy, sędziowie i kibice, na których liczą władze Suwałk. – Dla nas to przede wszystkim ogromny prestiż ale też i promocja miasta – mówi Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Dla zawodników, którzy pojawią się w Suwałkach będzie to ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Świata Juniorów, które również w lipcu odbędą się w Bydgoszczy. Na nowo powstałym stadionie lekkoatletycznym pojawią się między innymi Mistrzowie Europy Juniorów: Ewa Swoboda, rekordzistka Europy w biegu na 60 metrów i Konrad Bukowiecki, który specjalizuje się w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem. – Będą nawet zawodnicy z odległej Australii – mówi Maciej Jałoszyński z Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Twarzą zawodów jest natomiast Maria Andrejczyk, zawodniczka LUKS Hańcza Suwałki, Mistrzyni Europy Juniorów w rzucie oszczepem, która z racji wieku nie może już wziąć udziału w rywalizacji sportowej. Jej wizerunek pojawia się między innymi na plakatach promujących mistrzostwa i w logo imprezy.

Oprócz zmagań sportowych władze miasta zaplanowały też mnóstwo imprez towarzyszących, a całość, dzień wcześniej, rozpocznie koncert zespołu Brathanki.