Imieniny: Donata, Gizeli, Łukasza 17 lutego 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Tomek Suchocki
Tomek Suchocki

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Spotkają się w sądzie?

Foto: radio5.com.pl

Sejny

Publicznych przeprosin żąda od Arkadiusza Nowalskiego, burmistrza Sejn Zdzisław Rzepiejewski, przewodniczący sejneńskiej Rady Miejskiej. W przeciwnym razie zapowiada proces sądowy. Powodem jest pismo włodarza do szefa miejscowego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, gdzie zatrudniony jest właśnie Zdzisław Rzepiejewski. Burmistrz uznał, że przewodniczący  wykorzystuje swoją pozycje w PGK do przedłużania w czasie zleceń włodarza na rzecz miasta i niezgodnego z prawdą informowania mieszkańców o prowadzonych zleceniach. Dlatego Arkadiusz Nowalski na piśmie zażądał od prezesa PGK ukrócenia tej sytuacji. Treść pisma opublikował na miejskiej stronie internetowej. Zdzisław Rzepiejewski uznał, że to godzi w jego dobre imię i naraża na utratę zaufania publicznego. Teraz chce przeprosin. Ten list też Arkadiusz Nowalski postanowił opublikować. W rozmowie z Radiem 5 Arkadiusz Nowalski powiedział, że nie ma nic do ukrycia. Jako powód swojej reakcji dał przykład malowania pasów drogowych, co przewodniczący miał wykorzystać do namalowania koperty pod swoje prywatne auto.

W odpowiedzi na takie zarzuty przewodniczący twierdzi, że kopertę namalował za swoje pieniądze i na swoim gruncie, a burmistrz kłamie. Zaznaczył, że włodarz nie może mu wydawać poleceń tylko prezes PGK, więc nie widzi żadnej kolizji. Pismo burmistrza  odbiera jako próbę poniżenia go przed mieszkańcami.

Wszystko na to wskazuje, że sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Zdaniem Zdzisława Rzepiejewskiego Arkadiusz Nowalski od dawna rozsiewa kłamstwa na jego temat i miarka się przebrała.

Autor: AP     Źródło: Radio 5Data: 12 września 2017

   
Tagi:

16 Komentarzy

 1. guru Odpowiedz

  Oj tam ,oj tam nikt nikomu nie popsuje opinij jakimś tam listem czy pismem jeżeli ta opinia jest ugruntowana od dawna , a tutaj chodzi o prywatną „wojenkę ” , a ludziom to wszystko „wisi”. Tak już jest w małym środowisku , wszyscy się znają , jedni się lubią , drudzy nie, a sytuacja w naszym Kraju jest taka że każdy „musi ” mieć swoich wrogów , to idzie od Góry.

 2. Emeryt Odpowiedz

  Mam pytanie ,ile jeszcze razy Nowalski będzie obrażał,nas mieszkańców ,po przegranych sprawach się odwołuje i dalej obraża,ale w końcu miarka pęknie i za wszystko zostanie rozliczony, nikt nie może czuć się bezkarnie.

 3. swojak Odpowiedz

  W ostatnim okresie widać, że burmistrz często mija się z prawdą. Po zolnieniu kierowniczki MOPS na łamach „swojej” sejneńskiej gazety pisze bzdury. Kto oglądał filmiki z sesji może bez problemu zweryfikować kłamstwa . Kilka słów prawdy p. kierownik spowodowały, że musiała pożegnać się ze swoim stanowiskiem. Temu człowiekowi, który nie ma obycia z pracownikami, bo kiedy miał się nauczyć, jak przez 40 lat udawał, że pracuje. Praca miała być świadczona na wysokich szczeblach w ministerstwie. Osobiście uważam, że przygotowanie sali do spotkań ministra i noszenie za nim teczki nie upoważnia do chwalenia się o pracy w resorcie. Na pytania radnych o wykształcenie i udokumentowanie pracy do dnia dzisiejszego nie ma odpowiedzi.

 4. SUWAŁKI Odpowiedz

  CO TEN BURMISTRZ ,TAK WSZYSTKICH OBRAZA ,LUBI PO SADACH SIE CIAGAC ,PEWNIE BIEDAK CHCIAŁ BYC PRAWNIKIEM,STAD TE ZBOCZENIE,DOSC TYCH CYRKOW W SEJNACH,TAK TO JEST WYBRALISCIE LUDZIE,TAK MACIE.

 5. obserwator Odpowiedz

  Pismo do prezesa gospodarki, które ukazało się na stronie miasta to nic innego, jak działamia mobbingowe. Z tego, co się słyszy w Sejnach to kilka osób zostało przez burmistrza potraktowanych, jak przysłowiowe szmaty. Zachęcam pana Zdzisława do skontaktowania sie z tymi osobami i ustalenie, czy wobec nich również były prowadzone działania mobbingowe. Zbiorowy pozew kilku osób, w którym poda się konkretne działania burmistrza wobec pracowników może spowodować ukrócenie tych działań. Być może nie będzie trzeba czekać do wyborów, aby pognać tego mało udanego, tymczasowego pracownika urzędu.

  1. tak Odpowiedz

   Popieram pomysł zbiorowego oskarżenia przez zwolnionych ludzi.To jest ewidentny mobbing.Jakby policzyć to wyszłoby jakieś 6 osób. Na co czekacie ??

 6. Sejny jego mać Odpowiedz

  Panie Nowalski to jest pierwsza i ostatnia Pana kadencja…i aby zakończyła się przed wyborami…
  Panie Zdzichu głowa do góry sprawa wygrana a z tego co słyszałem to nie jeden pozew będzie…

 7. Wacek Odpowiedz

  Są już skutki postępowania burmistrza. Ogłoszony został konkurs na radcę prawnego. Widać, że pani mecenas miała już dość pracy z takim człowiekiem. Na filmie z ostatniej sesji było widać, że straciła cierpliwość i powiedziała dlaczego tyle uchwał jest kwestionowanych przez organ nadzorczy.

 8. elektryk do wynajęcia Odpowiedz

  Zbliża się okres jesienno – zimowy, a na wielu ulicach nie działa oświetlenie uliczne. Burmistrz zamiast zajmować się nękaniem swoich przeciwników politycznych niech zajmie się sprawami merytorycznymi, bo przez okres 3 lat nic mu jeszcze nie wyszło. Podjął decyzję o wypowiedzenie konserwacji ulicznej przez elektryków to niech weźmie drabinę i zacznie wymieniać brakujące żarówki. Być może do wyborów zdąży i to będzie konkretny sukces, a właściwie naprawienie tego, co swoją decyzją spartolił.

 9. emilia Odpowiedz

  Przykro jest ,na to wszystko patrzec,jak osoba niekompetentna zwalnia ludzi,odpowiedzialnych, zasłuzonych na odpowiednich stanowiskach z ponad 30 letnim stazem pracy.

 10. aaron Odpowiedz

  A czego wymagać od burmistrza który mam w porywach 3 lata stażu pracy, ukończone tylko liceum i uzywa słów których znaczenia nie rozumie??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.