Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Spotkania młodzieży z misjonarzami

„Idźcie i głoście” – to hasło Stacji Młodzieżowej I Kongresu Misyjnego Diecezji Ełckiej, który odbywa się dziś w Ełku.  Za nami Stacja Dziecięca, która odbyła się 1 czerwca, przed nami Stacja Dorosłych, którą zaplanowano na 21 października.

Kongres Misyjny to okazja do spotkań z misjonarzami i zapoznania się z ich pracą. Zaplanowano również koncerty i Mszę Święta na Placu Jana Pawła II. Przewodniczył jej będzie ks. Jerzy Mazur, biskup Diecezji Ełckiej.

Z okazji Kongresu powstała również  „aleja misyjna”, gdzie można zobaczyć eksponaty przywiezione przez misjonarzy pracujących w różnych zakątkach świata.

W dzisiejszym wydarzeniu uczestniczy około tysiąca młodych ludzi, mówi Radiu 5 ks. Łukasz Różycki, Duszpasterz Młodzieży Diecezji Ełckiej.

Na dzisiejszy kongres zjechali misjonarze z całego świata, m.in. Madagaskaru, Chin, czy Tanzanii.

O swojej 20 letniej pracy na misji w Kongo, opowiadał reporterowi Radia 5 o. Kazimierz Szymczycha, sekretarz Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

W programie również Koncert zespołu Młodzi z Bogiem, możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w Namiocie Adoracji i indywidualne rozmowy z misjonarzami.

2017-06-17 12:38:22