Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Sprawca przemocy domowej tymczasowo aresztowany

26.05.2020

Giżycko

Decyzję o tymczasowym aresztowaniu sprawcy przemocy domowej podjął sąd w Giżycku wobec 28-letniego oprawcy. Mężczyzna miał od lutego znęcać się nad swoją partnerką i 3-letnią córeczką.

Ostatnią interwencję w tym domu giżyccy policjanci podjęli w minioną sobotę (23.05). Na miejscu zastali agresywnego i pobudzonego 28-latka. W mieszkaniu panował bałagan – na podłodze leżało rozbite szkło, poniszczony sprzęt gospodarstwa domowego oraz porozrzucane ubrania i jedzenie.

Pokrzywdzona przyznała policjantom, że gehenna trwa od lutego bieżącego roku. 28-latek będąc pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających jest agresywny i nieobliczalny, wszczyna awantury domowe, podczas których wyzywa kobietę, popycha ją, szarpie, bije, niszczy wyposażenie mieszkania oraz grozi pobawieniem życia.

Ponadto groził jej oraz ich 3-letniej córce przedmiotem przypominającym broń.

Po zebraniu materiału dowodowego śledczy i prokurator skierowali wniosek o zastosowanie tymczasowego środka zapobiegawczego w postaci aresztu. Sąd Rejonowy w Giżycku przychylił się do wniosku i w poniedziałek (25.05) zastosował wobec 28-letniego oprawcy areszt na okres trzech miesięcy, na czas prowadzonego postępowania.

Mężczyźnie grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Giżycku
Autor artykułu: jwe