Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Stan mostu wymusił zamknięcie

24.11.2020

Suwałki

Zamknięty został most na Czarnej Hańczy łączący ulice Ogrodową z Reymonta w Suwałkach.  Powodem jest zły stan techniczny obiektu. Po ostatnim, okresowym przeglądzie most otrzymał ocenę przedawaryjną, co oznacza, że jego stan zagraża użytkownikom.

Ci są niezadowoleni, bo most zdecydowanie skraca drogę z ulicy Ogrodowej na północ miasta. W związku z tym zwrócili się do miejskich radnych Zbigniewa De-Mezera i Marka Zborowskiego-Weychmana, a ci wystąpili do prezydenta Suwałk ze stosowną interpelacją.

Natomiast Radio 5 skontaktowało się z Tomaszem Drejerem, dyrektorem Zarządu Dróg i Zieleni, który poinformował, że na razie trudno powiedzieć, kiedy obiekt zostanie otwarty. Most wymaga remontu a pora roku temu nie sprzyja.

Wspomniany most na Czarnej Hańczy skraca drogę mieszkańcom zachodniej części miasta do szpitala wojewódzkiego. To ważne dla osób starszych.
Sam mostek i szpital wiele łączy. Prawdopodobnie oba powstały w tym samym czasie, czyli około 35 lat temu. Świadczy o tym fakt, że pod mostem biegnie duża rura wodociągowa, doprowadzająca wodę, między innymi do szpitala.

Autror: AP