Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Startują rozgrywki

10.08.2018

Region

W ten weekend (11-12.08) startują rozgrywki w I grupie III ligi piłki nożnej. W walce o mistrzostwo zobaczymy dwie drużyny z terenu wschodnich Mazur – MKS MAZUR EŁK i beniaminka, ZNICZ BIAŁA PISKA. Oba zespoły pracowicie spędziły okres przygotowawczy, grając liczne sparingi i uczestnicząc w zgrupowaniach, pojawiły się też nowe twarze.
– Mamy młody zespół, ale wierzę, że ta młodzież podoła zadaniu ,nastroje są dobre – powiedział Przemysław Kołłątaj, trener MKS MAZUR EŁK.

Oczywiście, zawsze gramy o mistrzostwo, ale takim planem minimum jest utrzymanie się w trzeciej lidze, ciągle budujemy ten zespół – dodał Kołłątaj.

Sporo zmian także w drużynie z Białej Piskiej. – Jesteśmy optymalnie przygotowani do sezonu, bo ten zespół budujemy już praktycznie od trzech lat, czyli od momentu spadku z III Ligi – powiedział trener ZNICZA, Ryszard Borkowski. -Wykonaliśmy tytaniczną pracę, ale mamy świadomość, z jakimi przeciwnikami przyjdzie nam się mierzyć. Mimo, że jesteśmy beniaminkiem, to tanio na pewno skóry nie sprzedamy – dodał.

MKS MAZUR EŁK swój pierwszy mecz rozegra w niedzielę (12.08) w Łowiczu z tamtejszym Pelikanem. Pierwszy gwizdek o 11.30, natomiast ZNICZ BIAŁA PISKA podejmie na własnym stadionie ekipę ŁKS-u 1926 Łomża. Początek tego spotkania o 17.00.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: ts