Imieniny: Reginy, Patryka, Zbyszka 17 marca 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Arkadiusz Sikora
Arkadiusz Sikora

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Stawiają na betonowe drogi

Foto: radio5.com.pl

Suwałki

Na betonowe drogi chce postawić gmina Suwałki. W najbliższym czasie właśnie w tej technologii samorząd zamierza wykonywać jezdnie. Dlatego w środę (22.03) gmina razem z Przedsiębiorstwem Produkcji Materiałów Drogowych Kruszbet w Suwałkach zorganizowała konferencję poświęconą betonowym drogom. Tadeusz Chołko, wójt gminy przypomina, że właśnie w takiej technologii jest budowana obwodnica Suwałk.

W gminie Suwałki jest ponad 120 kilometrów dróg. Połowa wymaga nakładów finansowych. Pierwsza betonowa trasa ma powstać w miejscowości Bobrowisko.

Podczas spotkania zebrani samorządowcy mogli zapoznać się z technologią budowy betonowych dróg. Tomasz Odrzywolski, prezes Zarządu Kruszbetu, przekonywał, że betonowe drogi są tańsze od asfaltowych o 20 procent i trwalsze.

W spotkaniu wzięli udział samorządowcy z powiatów suwalskiego, sejneńskiego, augustowskiego i oleckiego.

Autor: AP     Źródło: Radio 5Data: 22 marca 2017

   
Tagi:

7 Komentarzy

 1. technolog laboratorium Odpowiedz

  trzymam kciuki za powodzenie technologii. Jeżeli jest taniej i dłużej to zdecydowanie tak dla takiego rozwiązania budowy dróg !!!

 2. eska Odpowiedz

  Dlaczego nikt nic nie mówi,jakie są koszta utrzymania dróg betonowych w zimę??Zwykłą solą techniczną takiej drogi nie posypiesz,więc zapewne by uporać się ze śliskością w zimę,trzeba będzie sypać jakieś specjalne środki,które są napewno droższe od soli…

  1. J Odpowiedz

   Piasek…. i po klopocie. Mamy go u nas choc w d…..e pchaj. Wiec kosztuje prawie nic. I czego juz chejtujesz na dzien dobry?

   1. eska Odpowiedz

    Piasek to sobie posyp na główkę,dróg miejskich nie posypuje się piaskiem,ze względów bezpieczeństwa,a co dopiero drogę ekspresową…nie ma to jak zabrać głos w temacie,o którym nie ma się zielonego pojęcia…i wracaj do szkoły Hejterze,bo z polszczyzną na bakier..

    1. j Odpowiedz

     buhahha a niby sól to taka bezpieczna jak nie działa bo mróz jest???? jej zimy było to widac najlepij w Suwałkach. widać żeś potomek PO sama teoria i obrażanie innych zero myślenia. Leming jak nic.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.