Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Staż zawodowy w Hiszpanii

12.12.2018

 

Chcesz zobaczyć Hiszpanię w maju? Zgłoś się do projektu „Z Sejn do Hiszpanii…”. Tej wiosny uczniowie sejneńskiego technikum żywienia spędzili cztery tygodnie na praktyce zawodowej w Grenadzie na południu Hiszpanii. Idź w ich ślady!

Wyjazd odbył się w maju br. w ramach projektu „Z Sejn do Hiszpanii, aby podnieść kwalifikacje”. Działania projektowe realizowane są dzięki dofinansowaniu, jakie szkoła otrzymała ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na zasadach programu Erasmus+ (sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe). Uzyskane wsparcie wynosi 338 611,48 zł.

Obecnie trwa rekrutacja kandydatów do udziału w kolejnym stażu zawodowym, który odbędzie się w maju. Adresatami projektu są uczniowie Zespołu Szkół CKR w Sejnach kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych.
Udział w zagranicznym stażu jest świetną okazją, by młodzież mogła poznać specyfikę kuchni śródziemnomorskiej i podnieść swoje kompetencje językowe, a tym samym przygotować się do pracy zawodowej w branży gastronomicznej.

W fazie przygotowawczej uczniowie biorą udział w intensywnym kursie języka angielskiego, zdobywają wiedzę o kulturze, geografii, historii i obyczajowości Hiszpanii. Sama praktyka trwa 4 tygodnie. Uczestnicy odbywają ją w dwu-, trzyosobowych zespołach w restauracjach Grenady. Biorą też udział w lekcjach języka hiszpańskiego. W czasie licznych wycieczek krajoznawczych poznają piękny region Andaluzji. Staże są organizowane we współpracy z firmą Europuente Spanish Project Partner.

Praktyki zawodowe są stałym elementem kształcenia w technikum. Zespół Szkół CKR w Sejnach, jako szkoła kształcąca młodzież dla potrzeb rynku pracy, dba o praktyczne przygotowanie uczniów do zawodu. Jak widać, służą temu nie tylko zajęcia praktyczne realizowane na warsztatach szkolnych, ale także praktyki zawodowe, które młodzież odbywa zarówno w kraju, jak i za granicą.

 

 

Autor: Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sejnach 

Źródło: Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sejnach 

 

Artykuł sponsorowany