Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Strażackie podziękowania za lata wsparcia

13.11.2018

Suwałki

Za szesnaście lat owocnej współpracy i wsparcia dziękowali dziś Tadeuszowi Chołko, wójtowi gminy Suwałki, druhowie z gminnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnej. Liczne delegacje OSP z Wychodnego, Nowej Wsi, Sobolewa, Płociczna, Turówki i Potaszni pojawiły się wczoraj przed południem przed siedzibę urzędu gminy. Druhowie w mundurach zjechali strażackimi pojazdami. Przybyli z podziękowaniami i upominkami. Były kwiaty, prezenty, wspólne zdjęcie i spotkanie przy kawie.

Wyjątkowe podziękowania i liczna obecność druhów nie dziwi. Tadeusz Chołko przez ostatnich 16 lat, kiedy kierował gminą Suwałki, dbał o OSP. To za jego rządów modernizowano i budowano remizy, a druhowie wymieniali stare zużyte pojazdy na nowoczesne wozy. Wójt zabiegał o odpowiednie finansowanie jednostek i doposażanie w nowoczesny, strażacki sprzęt. Jednym słowem Ochotnicza Straż Pożarna w gminie Suwałki przeżywała renesans.

Trzeba zaznaczyć, że Tadeusz Chołko wcześniej sam był strażakiem i szefował miejscowej jednostce PSP. Był prezesem i wiceprezesem Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP, gdzie teraz pełni funkcję członka zarządu oraz stoi na czele powiatowych struktur OSP. Był też członkiem Zarządu Głównego Związku OSP RP. Po 4 kadencjach wójta gminy Suwałki nie startował. Jego miejsce, wolą wyborców, zajmie Zbigniew Mackiewicz, dotychczasowy sekretarz gminy. Tadeusz Chołko nie żegna się jednak z samorządem. Zdobył bowiem mandat radnego powiatu suwalskiego z najwyższym w historii wyborów powiatowych wynikiem 1343 głosów.

Autor: AP