Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta 21 lutego 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Strzelają, palą ogniska

Foto: radio5.com.pl

Suwałki

Kolejny dzień szkolenia wojskowego mieli w poniedziałek (12.02) uczniowie klas mundurowych Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Suwałkach. Od rana ćwiczyli strzelanie, walkę z bronią, obsługę urządzeń łączności lub rozpalanie ognisk przy użyciu krzesiwa. ZDZ jest bowiem uczestnikiem pilotażowego programu Ministerstwa Obrony Narodowej, który zakłada edukację wojskową klas mundurowych. W ramach projektu jeden dzień w miesiącu młodzież spędza na typowo wojskowym szkoleniu.

Chociaż zajęcia są wymagające, młodzież się do nich garnie. Tak przynajmniej mówi podpułkownik Krzysztof Świderski, dowódca suwalskiego dywizjonu. Jako dowód podaje wysoką frekwencję.

Program ma przygotować młodych do pracy w służbach mundurowych i egzaminów na wojskowe uczelnie. Jak mówi Edward Szczecina, dyrektor ZDZ, suwalskie klasy mundurowe mogą pochwalić się już absolwentami, którzy służą w wojsku lub służbach mundurowych.


Autor: AP     Źródło: Radio 5Data: 12 lutego 2018

   
Tagi:

3 Komentarzy

  1. suwalski bushcraft-er Odpowiedz

    co ma wspólnego umiejętność rozpalania ognia za pomocą krzesiwa z survivalem?? jest wiele improwizowanych metod ,ale krzesiwo do nich nie należy. już lepiej trzeba było pokazać jak zabezpieczyć zapałki czy zapalniczkę, bo mało kto nosi ze sobą krzesiwo. jeszcze bym zrozumiał krzesiwo tradycyjne bo wymaga umiejętności rozdmuchiwania żaru i uczy dbałości i szacunku do ognia, a tak bajer bez walorów edukacyjnych.

  2. suwalski bushcraft-er Odpowiedz

    i na rany Chrystusa nigdy nie ostrzem noża. nie dość że zepsuli (z tępili) chyba najważniejsze narzędzie tyo jeszcze krzesiwo szybciej się zużywa. co za cieropa ich uczy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.