Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

,,Suwałki bez plastiku”

10.08.2020

Suwałki

Do lepszego zadbania o ekologię w naszym otoczeniu zachęcają organizatorzy akcji ,,Suwałki bez plastiku”. Wolontariusze promują styl życia ,,Zero waste” czyli taki w którym człowiek stara się generować jak najmniej odpadów, a tym samym nie zanieczyszczać środowiska. Robią to m.in przez akcje edukacyjne i warsztaty. Rozwieszają też plakaty, które obrazowo pokazują jak dużo plastiku produkują na co dzień mieszkańcy Suwałk. – W ciągu miesiąca zużywamy plastikowe opakowania w objętości góry Cisowej. W ciągu tylko jednego dnia, w Suwałkach powstaje tona plastiku. Chcemy uświadomić ludzi, że ten plastik nie znika. On pozostaje z nami – mówi Karina Sosnowska, jedna z koordynatorek akcji w Suwałkach.

Aby śmieci było mniej, najprościej zacząć od małych kroków. Najwięcej zbędnego plastiku zużywają jednorazowe plastikowe torebki. Można je łatwo zastąpić workami z firanek.

Kolejna akcja szycia ekologicznych worków na zakupy w sierpniu (08.2020). Szczegóły możecie znaleźć na facebooku ,,Suwałki bez plastiku”

Autor: mz