Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Suwałki walczą o tytuł „Rowerowej Stolicy Polski”

04.09.2019

Suwałki

Ruszyła walka o tytuł „Rowerowej Stolicy Polski”. Mówimy o tym, ponieważ w rywalizacji uczestniczą Suwałki. Pomóc może każdy. W tym celu należy pobrać darmową aplikację „Rowerowa Stolica Polski” i włączać program podczas przejażdżek rowerem. W ten sposób cyklista zdobywa punkty dla swojego miasta. Szansę na tytuł ma każda miejscowość, bo ilość przejechanych kilometrów będzie dzielona przez liczbę mieszkańców. Puchar trafi do miejscowości z najaktywniejszymi rowerzystami. Do walki stanęły, między innymi, Białystok, Grudziądz, Olsztyn i Włocławek. Akcja potrwa cały wrzesień.

Jednocześnie władze Suwałk zorganizowały wewnętrzną rywalizację wśród suwalczan. Osoby z największą liczbą przejechanych kilometrów na rzecz miasta mogą liczyć na nagrody. Oficjalne podsumowanie odbędzie się 22 września w parku Konstytucji 3 Maja podczas finału Europejskiego Dnia Bez Samochodu.

Organizatorem rywalizacji jest Bydgoszcz, ale wykorzystano pomysł włoskiej Bolonii. Celem jest propagowanie aktywnego wypoczynku, promocja turystyki rowerowej oraz jazdy rowerem, jako alternatywnego środka transportu.

Autor: AP