Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Suwalska noclegownia zamyka drzwi

26.03.2020

Suwałki

Suwalscy bezdomni do 11 kwietnia pozostaną w odosobnieniu. To w związku z rosnącym zagrożeniem koronawirusem. W kraju obowiązuje społeczna kwarantanna. Wszyscy powinni unikać spotkań, zachować środki ostrożności i stosować się do podstawowych zasad higieny. Dotyczy to m.in osób starszych, o obniżonej odporności w wyniku przebytych chorób, oraz bezdomnych. Ośrodek Profilaktyki i Wsparcia dla Osób Nietrzeźwych, Bezdomnych i Uzależnionych w Suwałkach zdecydował o tymczasowym zamknięciu swojej noclegowni. W placówce przy ulicy Sportowej, przebywa obecnie 12 osób. Pozostaną tam do 11 kwietnia. Jak mówi Marzenna Burba, prezes Spółdzielni Socjalnej „Perspektywa”, wszystko po to aby ograniczyć ryzyko zarażenia.

Pomimo wprowadzanego odosobnienia, noclegownia nadal pozostaje otwarta dla osób potrzebujących. Zanim jednak taka osoba zostanie przyjęta, będzie musiała przejść kwarantanne.

Warto wspomnieć, że spółdzielnia włącza się do akcji pomocy suwalskim seniorom. Wszystkie osoby po 70 roku życia, które zdecydują się pozostać w domach, mogą liczyć na pomoc np. w zrobieniu zakupów. Wystarczy zadzwonić na numer telefonu podany przez ośrodek: 517 871 124

Autor: MZ