Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Suwalski Fan Club Bluesa na dużej scenie

27.03.2019

Suwałki

Koncertem pamięci Tadeusza Nalepy w wykonaniu suwalskiego zespołu Dreszcz, w najbliższy piątek (29.03), zainauguruje swoją działalność Suwalski Fan Club Bluesa. Koncerty pamięci Nalepy – ojca polskiego bluesa, to imprezy, które na dobre wpisały się w suwalski, bluesowy kalendarz. Pomysłodawcą takiego sposobu upamiętnienia Nalepy jest Tomasz Kierejsza, muzyk i instruktor z Suwalskiego Ośrodka Kultury, który już po raz dwunasty, tym razem z grupą „Dreszcz”, przypomni fanom muzyki Breakoutu o jego twórcy.

Koncert to inauguracja Suwalskiego Fan Clubu Bluesa, inicjatywy wspartej, po raz kolejny, przez mieszkańców miasta w Suwalskim Budżecie Obywatelskim – mówi Bogdan Topolski, muzyk i Kierownik Biura Suwałki Blues Festival. Usłyszymy klasyki Nalepy, jednak po raz pierwszy w tak profesjonalnym wnętrzu i przy tak profesjonalnym nagłośnieniu – dodaje.

W ramach działań Suwalskiego Fan Clubu Bluesa organizowane są zajęcia warsztatowe i edukacyjne dla młodzieży szkół średnich, prezentacje historii suwalskiego bluesa, bluesa na świecie oraz cykl koncertów bluesowo-jazzowych lokalnych zespołów. Każdą chętną do członkostwa osobę zapraszamy do kontaktu – dodaje Topolski.

Zespół „Dreszcz” powstał w 2003 roku. W repertuarze ma kompozycje z tekstami i muzyką Tomasza Kierejszy oraz obszerny materiał ze znanymi utworami Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej. Zespół gra również znane i lubiane covery BB Kinga, Erica Claptona, czy ZZ Top. Koncert pamięci Tadeusza Nalepy w Suwalskim Ośrodku Kultury, w piątek, (29.03) o godzinie 19.00. Wstęp wolny.

Autor: SzK