Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Suwalski szpital wznawia planowe zabiegi

13.05.2020

Suwałki

Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach wznawia planowe zabiegi. W czasie ograniczeń wynikających z pandemii przyjmował pacjentów tylko w sytuacjach nagłych oraz zagrażających życiu. Ograniczone wówczas zostały przyjęcia planowe na większości oddziałów. Oddział onkologiczny pracował normalnie. Teleporady zastąpiły wówczas wizyty w poradniach.

– Jesteśmy gotowi na uruchamianie zabiegów planowych i powoli zapraszamy telefonicznie pacjentów – mówi Radiu 5 Adam Szałanda – dyrektor szpitala w Suwałkach. Od pacjenta pobieramy wymaz, wypełnienia on też ankietę. Jeśli pacjent nie jest nosicielem wirusa, zostaje przyjęty do szpitala – dodaje.

– Jeżeli pacjent był na liście oczekujących na zabieg i chce być poddany leczeniu, a dotąd nie skontaktował się z nim pracownik szpitala to prosimy o kontakt telefoniczny bezpośrednio z oddziałem szpitalnym – zaznacza Szałanda.

Ambulatoria nadal prowadzą teleporady, jednak jeżeli pacjent ma pilną potrzebę i lekarz rodzinny wystawi skierowanie, to, po kontakcie telefonicznym, zostanie zaproszony do poradni specjalistycznej na konkretnie wskazaną godzinę, tak aby zminimalizować kontakt z innymi pacjentami.

Autor: SzK