Imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego 20 marca 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Katarzyna Szczęsna
Monika Tyszkiewicz

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Świadomy rodzic pierwszym diagnostą

Foto: Radio 5 Giżycko

Giżycko

Świadomy rodzic jest pierwszym diagnostą trudności rozwojowych dziecka. To wnioski, które płyną z konferencji pod tytułem „Wykrywanie zaburzeń w rozwoju: kto i gdzie może pomóc?”. Spotkanie odbyło się w piątek (19.05) w giżyckiej „Ekomarinie”. Jego organizatorem był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy we współpracy ze Stowarzyszeniem „Szansa”.

Organizatorzy nie kryli zadowolenia z frekwencji, podkreślając przy tym jak ważne jest wczesne wykrywanie zaburzeń rozwojowych.
– Podjęcie szybkiej interwencji umożliwia niwelowanie nieprawidłowości, wpływa pozytywnie na rozwój, który najbardziej dynamiczny jest w pierwszych latach życia dziecka – mówi Monika Pouch, nauczyciel Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego w Giżycku.

Rolę takich konferencji doceniają nie tylko nauczyciele ale i rodzice, którzy często są pierwszymi diagnostami. Reporter Radia 5 zapytał rodziców o wrażenia i powody dla których pojawili się na konferencji.

Wydarzenie uświetnił krótki program artystyczny w wykonaniu uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Giżycku. Honorowy patronat nad konferencją objęła Małżonka Prezydenta RP, Agata Kornhauser–Duda.
Patronat medialny nad wydarzeniem sprawowało Radio 5.

Autor: ds     Data: 19 maja 2017

   
Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.