Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

25.09.2015

„Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają! ” – pod takim hasłem odbył się Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w Zespole Szkół Samorządowych w Ełku. Jest to akcja edukacyjna, która odbywa się od pięciu lat, zawsze w ostatni piątek września. W wydarzeniu uczestniczą szkoły z różnych stron świata. Zespół Szkół Samorządowych po raz pierwszy wziął udział w kampanii i jak zapowiada zastępca dyrektora Joanna Kupidłowska, nie po raz ostatni.

Akcja jest świetną okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Znajomość tabliczki mnożenia sprawdzana jest w niecodzienny sposób, bowiem egzaminatorami są uczniowie. Tworzą oni specjalne komisje i zaopatrzeni w losy o różnych poziomach trudności, przepytują starszych kolegów oraz osoby dorosłe. – Wszystko odbywa się pod okiem opiekuna, który czuwa, by egzaminy przeprowadzone były prawidłowo – mówią koordynatorki akcji Agnieszka Łabanowska i Anna Rutkowska.

Dzieci są bardzo zmotywowane, ale i nieco przejęte pełnieniem tak ważnej funkcji. Jednak zgodnie przyznają, że wolą odpytywać niż być odpytywane.

Głównym organizatorem Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia jest Wydawnictwo WKM Rachmistrz ze Szczecinka.