Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Święto piłki nożnej

28.12.2017

Święto piłki nożnej halowej w Giżycku. W środę (27.12) w pięciu halach w grodzie nad Niegocinem rozgrywany był IV Turniej o Puchar Łukasza Brozia – byłego piłkarza Mamr Giżycko, obecnie grającego w Legii Warszawa. W kategorii dziecięcej od lat 6 do 10 rywalizowało ponad 350 zawodników i zawodniczek m.in. z Ełku i Giżycka. Entuzjazmu i radości z gry swoich pociech nie kryli rodzice najmłodszej grupy wiekowej.

Reporter Radia 5 zapytał sześciolatków zmagających się na parkiecie, dlaczego lubią grać w piłkę i w jakiej drużynie w przyszłości chcieliby zagrać.

-Organizację oraz sam występ zawodników można zaliczyć za udanych, mówią jednym głosem trenerzy z najmłodszych grup wiekowych z Ełku i Giżycka.

Na koniec turnieju Łukasz Broź złożył wszystkim życzenia sukcesów na boisku oraz każdemu zawodnikowi wręczył medal.

Nie zabrakło oczywiście Turnieju z Gwiazdami. W zmaganiach dorosłych rywalizowało sześć ekip, w tym zespół Gwiazd, z kilkoma zawodnikami piłkarskiej Ekstraklasy.

Kulminacyjnym punktem turnieju był mecz Gwiazdy kontra Samorząd gdzie skuteczniejszą drużyną okazała się ekipa Legionisty, która pokonała samorządowców 4:3.

Podczas imprezy równocześnie prowadzona była akcja charytatywna na rzecz Bartka Frączka z Giżycka. Zebrane środki zostaną przeznaczone na pomoc w leczeniu i rehabilitacji młodego giżycczanina – mówi Anna Trześniewska ze Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych” Podaruj dziecku radość”

Środowy „piłkarski turniej” w Giżycku wygrała ekipa gwiazd z Łukaszem Broziem na czele, a Patryk Gondek z III ligowego MKS EŁK zdobył statuetkę najlepszego strzelca. Za najlepszego zawodnika uznano Patryka Kunę z ARKI GDYNIA.