Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Świętowali urodziny córki

07.07.2017

Domową awanturą i interwencją policjantów zakończyło się przyjęcie urodzinowe córki jednej z rodzin w Giżycku. Rodzice czwórki dzieci w wieku od 5 miesięcy do 13 lat byli pijani. Dzieci zostały przekazane pod opiekę trzeźwej babci.

Jak informuje Iwona Chruścińska, z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku – oficer dyżurny jednostki zgłoszenie otrzymał w piątek (07.07) kilka minut po godzinie 3:00. Na miejscu policjanci zastali 35-letnią kobietę oraz czwórkę jej dzieci. Z relacji kobiety wynikało, że w mieszkaniu odbyła się impreza urodzinowa córki, na którą zaproszeni byli znajomi i spożywany był alkohol. W pewnym momencie mąż 35-latki wszczął awanturę, podczas której miał ją uderzyć, popychać, szarpać i wyzywać, po czym wyszedł. W trakcie policyjnej interwencji do mieszkania wrócił mąż kobiety zaprzeczając oskarżeniom żony. Mężczyzna zapewniał, że pokłócił się z kolegą.

Jak mówi Chruścińska- małżeństwo relacjonując zdarzenie cały czas zmieniało jego okoliczności. W mieszkaniu panował bałagan, a zarówno od kobiety jak i mężczyzny wyczuwalny był zapach alkoholu. W przypadku obojga alkomat wskazał ponad promil. Z uwagi na dobro dzieci, zostały one przekazane pod opiekę babci. O sytuacji powiadomiony zostanie sąd rodzinny i nieletnich.