Imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego 20 marca 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Katarzyna Szczęsna
Monika Tyszkiewicz

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Świętują na zakupach

Foto: radio5.com.pl

Suwałki

Na zakupach w Suwałkach postanowiła spędzić wolny dzień część obywateli Litwy. W czwartek (16.02) nasi wschodni sąsiedzi obchodzą bowiem Dzień Odrodzenia Państwa Litewskiego. To jedno z najważniejszych świąt państwowych Litwy. Upamiętnia wydarzenia z 1918 roku, kiedy to po I wojnie światowej Litwini ogłosili niepodległość swojego państwa. Od kilku lat ten wolny od pracy dzień Litwini spędzają na zakupach w Polsce. Na parkingach przed sklepami w Suwałkach widać mnóstwo aut z litewskimi tablicami rejestracyjnymi a w marketach ustawiają się długie kolejki. Powszechnie bowiem wiadomo, że ceny produktów w Polsce są zdecydowanie niższe niż w sklepach na Litwie.

Autor: PF     Źródło: Radio 5Data: 16 lutego 2017

   
Tagi:

5 Komentarzy

 1. Rolniczek Odpowiedz

  No to i se tak odrodzili, że „w gości”, bo 2-3 razy drożej na „odrodzonej” Litwie. Odrodzonej… serio. Ta Litwa nie ma, poza nazwą, wiele wspólnego z Litwą, która była w Unii z Koroną. Ani język (był ruski), ani miasta (sejmy w Grodnie…)… Odrodzona 😉 Tu l’as voulu George Dandin.

  1. adam Odpowiedz

   To dlatego że w tej Litwie (LITHUANIA) mieszkają Bałtowie. Natomiast na (głównie) Białorusi mieszkają Litvini. W polskim języku to zanikło, ale w angielskim widać to idealnie. Na Litwie mieszkają Lithuanians, natomiast w Białorusi znaczącą mniejszością są Litvins.

 2. Mazur z Mazur Odpowiedz

  Kochajmy się i szanujmy, w końcu po trosze to Słowianie i wiele w wiekach razem przeszliśmy. a co Ruski popsuł naprawimy oby urazy nie było z jednej i drugiej strony i waśni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.