Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Szansa na metamorfozę Piskiego Domu Kultury

03.08.2020

Pisz

Jest szansa, że z serca Pisza zniknie szary i obdrapany budynek. Piski Dom Kultury po metamorfozie ma być nowoczesnym ośrodkiem, lecz nawiązującym swoim wyglądem do przedwojennego Hotelu Graf York.

W planach remont całego obiektu i dostosowanie sal dydaktycznych do potrzeb korzystających z oferty PDK-u oraz między innymi wymiana wszystkich instalacji. Do tego zwiększenie ilości sanitariatów oraz przystosowanie budynku dla osób niepełnosprawnych. Koncepcja zakłada dobudowanie nowej, w pełni wyposażonej sali widowiskowej, mieszczącej 350 widzów. Aby inwestycja ruszyła pełną parą, konieczne jest jak najszybsze rozstrzygnięcie przetargu na modernizację i rozbudowę Piskiego Domu Kultury. Termin składania ofert mija 10 sierpnia.
Jak mówi Grzegorz Gierej z Wydziału Spraw Obywatelskich i Promocji w piskim ratuszu, samorząd podpisał w tej sprawie porozumienie z urzędem marszałkowskim.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, budynek zostanie oddany do użytku za 2 lata. Całkowity koszt inwestycji, wraz z wkładem własnym Gminy Pisz oszacowany jest na około 11 milionów złotych.

Źródło: UM Pisz
Autor: wm