Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Szereg inwestycji drogowych w Suwałkach

14.05.2019

Suwałki

Szereg inwestycji drogowych w Suwałkach. Największą z nich jest budowa, tak zwanej „trasy wschodniej”, czyli ulicy Rotmistrza Witolda Pileckiego. Od ulicy Pułaskiego do skrzyżowania z ulicą Wyszyńskiego powstaje odcinek dwujezdniowy, natomiast dalej do ulicy Północnej, droga będzie jednojezdniowa. Z ulicami Wyszyńskiego i Północną trasa będzie się łączyła za pomocą rond. Na całym odcinku powstaną ścieżki rowerowe, chodniki i oświetlenie. – Drogowcy układają już warstwę bitumiczną – mówi Tomasz Drejer, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Suwałkach.

Zakończenie budowy ulicy Pileckiego planowane jest na koniec lipca tego roku. Utrudnienia dla kierowców mogą wystąpić także na ulicach Pułaskiego i Podhorskiego. To w związku z naprawami nawierzchni bitumicznej.

W centrum miasta zamknięty jest odcinek ulicy Kościuszki i skrzyżowanie z ulicami Mickiewicza i Waryńskiego. To przez remont kostki brukowej. Objazd odbywa się ulicami: 24 Sierpnia, Zarzecze, Bakałarzewską i Hamerszmita.

Skrzyżowanie zamknięte będzie do końca maja. Kolejną inwestycją w mieście jest budowa ulicy 100-lecia Niepodległości Polski, między ulicami Sejneńską i Utratą oraz ulicy Aleksandry Piłsudskiej. W związku z tym, mogą wystąpić utrudnienia w ruchu na ulicy Sportowej.

Niewielkie utrudnienia dla kierowców mogą wystąpić także na ulicy Krzywólka, gdzie odbywa się remont drogi oraz przy budowie dróg serwisowych przy suwalskiej obwodnicy.

Autor: IW