Imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja 24 lutego 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Arkadiusz Sikora
Arkadiusz Sikora

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Szkolenia dla niepełnosprawnych

Foto: radio5.com.pl

Lipniak

Pięćdziesięcioro niepełnosprawnych z Suwalszczyzny będzie mogło skorzystać z kursów i szkoleń zawodowych. Wszystko za sprawą inicjatywy Środowiskowego Domu Samopomocy w podsuwalskim Lipniaku. Placówka przygotowała projekt i pozyskała unijne wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Dzięki temu zainteresowani niepełnosprawni będą mogli odbyć kursy portierów, kelnerów, florystów, ogrodników i inne. Stosowną umowę na dofinansowanie przedsięwzięcia podpisali w piątek (13.10) Anna Naszkiewicz, wicemarszałek województwa podlaskiego i Szczepan Ołdakowski, starosta suwalski.

Organizatorzy liczą, że szkolenia pomogą niepełnosprawnym łatwiej znaleźć pracę na otwartym rynku. Ponadto, jak mówi Bożena Chmielewska, dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w podsuwalskim Lipniaku, dwanaście osób będzie miało szanse na płatne staże miejscowym Zakładzie Aktywności Zawodowej.


Autor: AP     Data: 13 października 2017

   
Tagi:

3 Komentarzy

 1. rolnik z powiatu Odpowiedz

  Starostą to dla mnie jest Pan Witold Kowalewski. A nie kto inny sorki jak to młodzież powiada. Człowiek z zasadami i porządny. Nie ujmując nikomu o kim tu mowa jest jako staroście.

 2. Gość Odpowiedz

  Jak zwykle pieniądze są pchane w Lipniak , szkoda że nikt nie pomyśli o domach dziecka lub o innych instytucjach. Już to się robi monotonne i żałosne. Panie Starosto czas najwyższy zrobić coś innego a nie dzielić kasą swoich znajomych.

  1. chłop inteligent Odpowiedz

   to to akurat prawda.. cóż cały PSL i sejmik województwa się kłania. „Sami Swoi”. Inicjatywa może i dobra ale to aż w oczy bije ze dostają tylko wybrani. To dotyczy też innych instytucji nie tylko Lipnika, LGL, LGR itp. A potem w krzyk wyborach że przegrywamy. Zastanówcie się Panie Starosto i Zarząd województwa jak to wygląda…. To dla waszego dobra wyborczego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.