Imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego 20 marca 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Katarzyna Szczęsna
Monika Tyszkiewicz

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Szlaki wodne otwarte

Foto: Radio 5

Mazury

Dobra informacja na żeglarzy. Decyzją Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie w poniedziałek (19.06.) otwarta została droga wodna systemu Wielkich Jezior Mazurskich i rzeki Pisy. Oznacza do, że na szlaku z Pisza do Węgorzewa i z Rynu do jeziora Nidzkiego oraz na rzece Pisie zaczęły obowiązywać znaki nawigacyjne.

Otwarcie szlaków opóźniło się o ponad 1,5 miesiąca. Jak informowaliśmy w wiadomościach Radia 5 – było to spowodowane wysokim stanem wód, który stwarzał niebezpieczeństwo dla żeglarzy. Żeglowanie było możliwe jedynie na własną odpowiedzialność. Warunki hydrologiczne już się poprawiły i poziom wody spadł do bezpiecznego.

– Anomalie pogodowe w ostatnich latach wpływają na możliwość żeglugi śródlądowej – przyznaje Andrzej Żukowski, kierownik Zarządu Zlewni Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Giżycku.

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie przypomina o możliwych utrudnieniach w ruchu żeglugowym, związanych m.in. z oznakowaniem lokalnych płycizn.

W tym sezonie z powodu remontu całkowicie zamknięty dla żeglugi jest Kanał Niegociński w Giżycku. Żeglarze muszą też dostosować się do dodatkowego oznakowania wprowadzonego na czas prac remontowych na Kanale Jeglińskim i Kanale Piękna Góra.

Natomiast z powodu nasilonej działalności bobrów w nurcie Pisy można natknąć się na powalone drzewa. Informacje o zauważeniu takich podwodnych przeszkód żeglarze powinni zgłaszać do nadzoru wodnego w Giżycku.

Autor: apk,ds     Źródło: PAPData: 19 czerwca 2017

   
Tagi:

1 komentarz

  1. lis Odpowiedz

    No tak, bo lepiej się żegluje przy niskim stanie wód (a najlepiej bez wody w ogóle) i jeszcze to: „… z powodu nasilonej działalności bobrów …” – no comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.