Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany 18 lutego 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Daniel Bobrowski
Daniel Bobrowski

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Tereny powyrobiskowe czekają na dzierżawcę

Foto: UM Suwałki

Suwałki

Do końca miesiąca można jeszcze złożyć ofertę w przetargu ogłoszonym przez Urząd Miejski w Suwałkach na dzierżawę prawie 32 hektarów przy ul. Krasickiego. To tereny wyrobiska po eksploatacji żwiru oraz zbiorniki wodne – popularnie nazywane ,,Zalew Żwirek”. Wszystko z przeznaczeniem pod nowe, ogólnodostępne tereny rekreacyjne. Dzierżawca zobowiązany będzie do zagospodarowania terenu zgodnie z przedstawioną wcześniej koncepcją w terminie 3 lat od dnia podpisania umowy. W przypadku nie dotrzymania terminu, umowa zostanie rozwiązana a dzierżawca będzie musiał zapłacić karę w wysokości 50 000 zł. Nr działek przeznaczonych do wydzierżawienia można znaleźć na stronie internetowej um.suwalki.pl Ich łączna powierzchnia to 31,9743 ha. Cena wywoławcza rocznego czynszu dzierżawnego wynosić będzie 5 000 zł brutto.
Zgodnie z obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego dla tej części Suwałk działki leżą na terenach zieleni publicznej z dopuszczeniem realizacji usług turystycznych i sportowych.  – Celem tego przedsięwzięcia jest stworzenie w Suwałkach zupełnie nowego miejsca do rekreacji, z którego będą mogli korzystać wszyscy. Chcemy to zrealizować w partnerstwie z osobą, która będzie chciała zagospodarować ten teren. My jako samorząd przekażemy w dzierżawę grunty, a inwestor będzie musiał ten teren zagospodarować – mówił w piątek (13.10) w Radiu 5 Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Przy tej okazji warto wspomnieć, że z terenem, który chce wydzierżawić Miasto sąsiaduje dość duża działka należąca do PKP. Z informacji, które podczas audycji przekazał Prezydent Suwałk wynika, że PKP docelowo również jest zainteresowane dzierżawą lub sprzedażą tych terenów. Ich powierzchnia to 15,9778 ha. Łącznie z działkami Miasta Suwałki byłby to kompleks o powierzchni prawie 48 ha.

Autor: UM Suwałki     Źródło: UM SuwałkiData: 13 października 2017

   
Tagi:

2 komentarze

  1. Kasia Odpowiedz

    Tam są również tereny należące do prywatnych właścicieli. Szkoda, że Nasz Prezydent o tym zapomina i nie konsultuje planów co do zagospodarowania tego terenu. Może prywatni właściciele również byliby zainteresowani sprzedażą tych terenów jak chce to zrobić PKP? Jak zwykle szary Obywatel się nie liczy….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.