Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Teatralny sprzeciw wobec hejtu

06.06.2017

Kolejna forma sprzeciwu wobec cyberprzemocy powstała w Giżycku. Tym razem jest to forma teatralna. W poniedziałek (5.06) w Hotelu St. Bruno odbyła się premiera spektaklu Teatru Formy TENEBRIS „Spotkaj mnie”. Przedstawienie powstało pod wpływem kampanii społecznej pn.”Giżycko mówi Nie dla HEJTU”. Spektakl opowiada o o wirtualnej i tak naprawdę iluzorycznej rzeczywistości, w którą bezrefleksyjnie wnikamy każdego dnia.

Teatr Formy „Tenebris” jest grupą teatralną działającą w Giżyckim Centrum Kultury pod kierunkiem Grażyny Darskiej, która zarazem jest reżyserem spektaklu.
– Młodzieży nie trzeba było przekonywać, by w sposób teatralny zaprezentowała swój stosunek do hejtu – przyznaje Darska.

Na premierze nie zabrakło burmistrza miasta Wojciecha Iwaszkiewicza, który jest inicjatorem akcji ”Giżycko mówi Nie dla HEJTU”. Włodarz po raz kolejny podkreślił, że cyberprzemoc powinna być traktowana na równi z przemocą fizyczną.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu w Giżycku odbyła się premiera spotu „STOP HEJTOM”, w którym występują znana polska aktorka Joanna Koroniewska, pochodzący z Giżycka piłkarz Legii Warszawa Łukasz Broź i młoda artystka Natasza Łopalewska, która wcieliła się w rolę pokrzywdzonego dziecka.