Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego 24 kwietnia 2017    Pogoda

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

ogłoszenia

Ogłoszenia

Testują nowe autobusy

Foto: radio5.com.pl   

Do odnowienia taboru komunikacji miejskiej przymierza się Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Suwałkach. Dlatego spółka testuje obecne na runku autobusy. W środę (19.04) rozpoczęła sprawdzanie pierwszego pojazdu.  Za kilka tygodni na ulicach pojawi się następny nowy autobus. Tym razem już z napędem hybrydowym. Takie testowanie pojazdów różnych marek pozwoli kierowcom ocenić jak radzą sobie one na suwalskich ulicach i dowiedzieć się, czy odpowiadają potrzebom  pasażerów. Obecnie PGK dysponuje ponad 30 pojazdami. Średnia wieku autobusów to 9 lat. Ostatnie wielkie zakupy PGK robiło 7 lat temu. Wtedy, w ciągu dwóch lat spółka nabyła 27 nowych autobusów. Jak mówi  Dariusz Przybysz, prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, przyszedł już czas na odnowienie taboru. Prezes chce do 2026 roku wymienić pojazdy na nowe.

W tym roku prezes chciałby nabyć duży autobus na potrzeby transportu pracowników do nowych zakładów na terenie Specjalnej Suwalskiej Strefy Ekonomicznej.

Autor: AP     Źródło: Radio 5Data: 19 kwietnia 2017

   
Tagi:

10 Komentarzy

 1. Jaś Odpowiedz

  Stowarzyszenie Europejskich Wydawców Czasopism Branży Pojazdów Użytkowych nadało tytuł ‚Bus of The Year’ w 2017 r. dla polskiego producenta elektrycznego autobusu miejskiego Solaris Urbino, a więc i nie ma co wybierać, bo król jest tylko jeden!

  1. Meler Odpowiedz

   Też jestem za Solarisem
   Tak w ramach ciekawostki, kolory suwalskich Solarisów z 2002-ego roku są identyczne jak autobusów poznańskich, chyba właśnie tym się sugerowaliśmy malując nasze.

 2. marek Odpowiedz

  Po co testować coś co jeździ w Suwałkach, przecież ten pojazd różni się wyłącznie normą spalin (nasze mercedesy mają EURO 5) a ten testowy EURO6. Poza zmiana stylistyki przodu nic w niem nie uległo zmianie. Po co taką propagandę siać i kolejnym bulblem się chwalić, a słowa o wymianie 7 letnich autobusów na nowe to już w ogóle tak trafione że szok. Co maja powiedzieć miasta, które mają autobusy ze stażem 15-20 lat. ZŁOMY. Najlepiej skasować wszystkie i zamknąć komunikację. Wolne żarty.

 3. XxX Odpowiedz

  Solaris, tylko i wyłącznie. Autobusy z Bolechowa dają radę w krajach arabskich (Dubaj lub Zjednoczone Emiraty) oraz spełniają najbardziej rystrykcyjne normy ekologiczne (jeżdżą po centrach takich miast jak Belin czy Ostrawa. Silniki DAFa i skrzynie ZF, jeździ tego multum w tranzycie i się sprawdza. I spalanie. Myślę, że nie będzie takiej wtopy jak z Turkmercedesami (45l/100km)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O TYM SIE MÓWI TYTUŁ

O TYM SIĘ MÓWI

O TYM SIĘ MÓWI 2