Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Testy w kierunku koronawirusa odbywają się na bieżąco – zapewnia NFZ

16.10.2020

warmińsko-mazurskie

Na Warmii i Mazurach testy w kierunku koronawirusa odbywają się na bieżąco – zapewnia oddział wojewódzki w Olsztynie Narodowego Funduszu Zdrowia.

O tym, że są problemy z testowaniem w tych miejscach w kraju, gdzie zakażeń jest najwięcej, donoszą ogólnopolskie media. Pacjenci chcący wykonać test w kierunku koronawirusa czekają w długich kolejkach.

Jak informuje Magdalena Mil, rzecznik warmińsko-mazurskiego oddziału NFZ, w naszym województwie testy realizowane są na bieżąco. Działa u nas 27 punktów pobrań wymazów w kierunku COVID-19.

NFZ nie wyklucza uruchomienie kolejnych takich punktów w najbliższych dniach.

Co zrobić, gdy otrzymamy skierowanie na test w kierunku koronawirusa? Przede wszystkim, w pierwszej kolejności trzeba ustalić, do którego punktu pobrań powinniśmy się udać – mówi Radiu 5 Magdalena Mil.

– Na bieżąco monitorujemy pracę punktów pobrań w regionie- zapewnia rzeczniczka olsztyńskiego oddziału NFZ.

W naszym regionie we wschodniej części województwa testy w kierunku koronawirusa wykonać można w godzinach przedpołudniowych w punktach pobrań zlokalizowanych przy szpitalach w Gołdapi, Olecku, Węgorzewie, Giżycku, Piszu i w obu szpitalach w Ełku.

Aktualny wykaz wszystkich takich miejsc znaleźć można na stronie internetowej olsztyńskiego oddziału NFZ i na grafikach poniżej.

Źródło: Radio 5, NFZ Olsztyn
Autor: jwe