Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

To będzie najbardziej eksploatowany wóz

09.10.2019

Ełk

Nowy wóz trafił do ełckich strażaków. Sprzęt dostali 9 października, a w przekazaniu uczestniczyli, między innymi, parlamentarzyści: senator Małgorzata Kopiczko, posłowie Wojciech Kossakowski i Jerzy Małecki oraz wojewoda warmińsko-mazurski, Artur Chojecki, a także samorządowcy z terenu powiatu ełckiego.

Jak mówi Marek Markowski, komendant ełckich strażaków, ten nowy samochód jest bardzo wszechstronny.

Spada tym samym średnia wieku, użytkowanych przez ełckich strażaków, samochodów. W ubiegłym roku to było niemal 9 lat, obecnie już tylko 6,5 roku.
– Inwestycje w podnoszenie bezpieczeństwa to priorytety. Na ten cel trzeba systematycznie przeznaczać duże środki i takie pochodzą z Programu Modernizacji Służb Mundurowych – powiedział wojewoda Chojecki.

Wozy dla strażaków w regionie, tu, gdzie infrastruktura komunikacyjna nie jest dobra, muszą być sprawne. Ważne są także inwestycje w ludzi.
– Dlatego prezesi Ochotniczych Straży Pożarnych dostali fundusze na działania edukacyjno-kulturalne, w tym na szkolenia z udzielania pierwszej pomocy – podkreśliła senator, Małgorzata Kopiczko.

Zakup nowego średniego samochodu był możliwy dzięki środkom rządowym oraz tym, pochodzącym z powiatu ełckiego, miasta Ełk oraz gmin: Kalinowo, Stare Juchy i Prostki. Jednym z punktów uroczystości było uhonorowanie strażaka Grzegorza Ramotowskiego, który latem uratował tonącą w Jeziorze Ełckim matkę z dzieckiem.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: wm