Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

To już 30 lat…

22.03.2019

Ełk

To już 30 lat istnienia i 15 lat integracji. Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Ełku obchodzi w tym roku okrągły jubileusz.

Pierwsi uczniowie w placówce pojawili się w 1988 roku. W tamtym czasie była to najnowocześniejsza szkoła w Ełku. W 2004 roku w szkole powstały klasy integracyjne.
Piętnaście lat później, 22 marca 2019 roku na uroczystym apelu spotkali się uczniowie, nauczyciele i kadra. Gośćmi byli również parlamentarzyści, samorządowcy i przyjaciele szkoły.

Od 20 lat dyrektorem placówki jest Leszek Sobczak. Jak wspomina – to była jego pierwsza praca.

Ważnymi gośćmi spotkania jubileuszowego byli emerytowani nauczyciele i kadra. Wśród nich pojawili się byli dyrektorzy szkoły – Nadzieja Kozaczek i Jerzy Filipek.

Nie zabrakło też absolwentów. Wśród uczniów pierwszego rocznika, który opuścił mury placówki, był Marcin Pyciak. Kilkanaście lat później swoją przygodę ze Szkołą Podstawową nr 7 skończyła Klaudia Mużyło. Kiedyś to byli zwykli uczniowie, dziś muzycy doceniani nie tylko w Ełku.

Z okazji jubileuszu szkoła została uhonorowana Medalem Senatu RP. Z rąk senator Małgorzaty Kopiczko wyróżnienie odebrał dyrektor szkoły Leszek Sobczak.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: wk