Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

To najnowocześniejszy oddział w regionie

06.11.2019

Ełk

To najnowocześniejszy oddział w regionie. W 1 Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką SPZOZ w Lublinie – filii w Ełku otwarty został oddział neurochirurgii. Placówka została wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt. O dobór i wyszkolenie kadry zadbał profesor Mirosław Ząbek, światowej sławy autorytet w dziedzinie neurochirurgii.

– Oddział jest niewielki, ale bardzo potrzebny – mówi pułkownik Andrzej Skiba, komendant 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie, i zdradza plany rozwoju ełckiej filii lubelskiej placówki.

Aby plany stały się rzeczywistością, potrzebna jest ich akceptacja przez ministra obrony narodowej. Tu duże wyzwanie stoi przed ełckimi parlamentarzystami – senatorem Małgorzatą Kopiczko i posłem Wojciechem Kossakowskim, którzy cieszą się z otwarcia nowego oddziału.

Oddział neurochirurgii to nie tylko nowoczesne sale szpitalne. To również zaplecze operacyjne, jednak tam wstępu nie mają osoby z zewnątrz. Placówka pracuje i nawet w dniu otwarcia wykonywane są planowane zabiegi.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: wk