Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Tragedia w podgiżyckich Wilkasach

30.11.2019

Wilkasy

Mężczyzna ofiarą pożaru w podgiżyckich Wilkasach.

Tragedia rozegrała się w parterowym budynku przy ul.Olsztyńskiej. Zgłoszenie o ogniu w pustostanie służby otrzymały w piątek (29.11.) tuż przed godziną 21:00.

Niestety podczas przeszukania pomieszczeń palącego się budynku znaleziono, częściowo już zwęglone, zwłoki mężczyzny. Odstąpiono od udzielania kwalifikowanej pomocy medycznej, a, przybyły na miejsce zdarzenia, lekarz stwierdził zgon mężczyzny. W, trwającej blisko trzy godziny, akcji gaśniczej uczestniczyły trzy zastępy strażaków PSP z Giżycka i jeden zastęp z wojskowej straży pożarnej.

-Po dojechaniu na miejsce, okazało się, że pożar jest już bardzo rozwinięty – relacjonował w rozmowie z Radiem 5 kpt. Mateusz Pupek, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Giżycku. Jak dodał, podczas akcji gaśniczej z płonącego obiektu wyniesiono 11 kg butlę z gazem.

Można się tylko domyślać, że zmarły mężczyzna w opuszczonym budynku szukał schronienia przed chłodem. Przyczyny i okoliczności, w jakich doszło do pożaru, wyjaśniają, pod nadzorem prokuratury, giżyccy policjanci.

Źródło: KP PSP w Giżycku
Autor artykułu: jwe