Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Triumf Sudowii w Suwalskiej Lidze Bowlingowej

26.01.2016

Sudowia zdominowała siódmą edycję Suwalskiej Ligi Bowlingowej. Drużyna zdobyła 28 punktów i stanęła na najwyższym stopniu podium. Tym samym końca dobiegła kolejna odsłona rywalizacji, która w naszym regionie cieszy się niezwykłą popularnością. Ligę patronatem objął Prezydent Miasta Suwałki.
Ostatni mecz Sudowia rozegrała z drużyną Neonetu z którym bez problemu wygrała 699:476. Nie musiała się więc oglądać na rywali, którzy walczyli o drugą pozycję w tabeli. Od tego miejsca Oil Transfer Development i Drewtark Sejny dzieliły tylko 54 małe punkty.
Obie drużyny chciały wygrać swoje spotkania, ale ekipa z Sejn musiała rzucić kilka punktów więcej, aby myśleć o wyprzedzeniu rywala. Pechowo dla nich wygrana z Aquaelem 696:599, to było jednak za mało. Oil Transfer Development wygrał z PGK Suwałki przy 676 punktach i to on zajął drugą pozycję na podium.
Czwarta lokata przypadła drużynie PBI, a piąta PGE Dystrybucji, które już tylko kibicowały reszcie uczestników. Szósty w tabeli Aquael rozegrał dwa spotkania, ale zabrakło mu małych punktów do wyprzedzenia energetyków.
Najlepszym debiutantem siódmej edycji był PEC Suwałki. Mimo to swoje ostatnie spotkanie z SKSM przegrał 523:537. Na koniec rozgrywek rozkręciła się drużyna Linde Mir Gaz, która po okazałym zwycięstwie nad ASPI 682:427 wskoczyła na jedenastą pozycję w tabeli wyprzedzając Styl Kuchnie zaledwie o 8 małych punktów.
Po ostatnich rzutach i podliczeniu wyników odbyło się uroczyste zakończenie Suwalskiej Ligi Bowlingowej. Wszystkie drużyny zostały nagrodzone dyplomami i pucharami, a najlepsi dostali nagrody pieniężne i vouchery na kręgle.
W kategorii najlepsza zawodniczka triumfowała Lilla Frydrych ze średnią 153,08 punktów. W kategorii najlepszy zawodnik bezkonkurencyjny był Wojciech Górski ze średnią 189 punktów.