Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Trwa święto miasta

11.08.2018

Odsłonięciem kolejnego muralu rozpoczęły się sobotnie (11.08.18) obchody święta Suwałk – Jarmarku Kamedulskiego. Na ścianie Zespołu Szkół numer 8 u zbiegu ulic Kościuszki i Dwernickiego odsłonięty został obraz przedstawiający Józefa Piłsudskiego i jego pochodzącą z Suwałk żonę, Aleksandrę. – Mural wpisuje się również w tegoroczne obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – mówił Czesław Renkiewicz, włodarz miasta.

Po odsłonięciu muralu, z ulicy Dwernickiego do ulicy Kościuszki przeszedł barwny korowód. Z okazji 10-lecia Galerii Jednego Obrazu, otwarta została wystawa fotografii Stanisława Wosia. W samo południe w parku Konstytucji 3 Maja uroczystego otwarcia Jarmarku dokonał Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk. Na wszystkich zebranych czekały prezentacje artystyczne oraz występy zespołów muzycznych i tanecznych. Wręczono również nagrody w konkursie na najlepszy limeryk, organizowany przez bibliotekę publiczną. Całej uroczystości towarzyszyły ulewne opady deszczu. Do wieczora powinno się jednak rozpogodzić, zapewniał włodarz.

Tegoroczny Jarmark Kamedulski rozpoczęła w piątek (10.08.18) uroczysta gala wręczenia nagród prezydenta miasta Suwałk, Włóczni Jaćwingów. Po niej odbył się koncert Kasi Moś z zespołem. A jeszcze dziś (11.08.18) wieczorem na scenie w centrum miasta wystąpią Natalia Schroeder i Pectus. Bezpośrednie relacje i wywiady z imprezy można usłyszeć na antenie Radia 5 w ramach Radio 5 TRAIL, mobilnego studia, które towarzyszy największym imprezom w regionie.

Źródło: Radio 5

Autor: DZ